Naujausi tyrimai parodė, kad delfinės su savo jaunikliais bendrauja tam tikru joms būdingu „švilpimu“ prieš pat jiems gimstant ir praėjus keletui savaičių po gimimo. Delfinai naudoja šiuos individualius garsus, kad vieni kitus atpažintų ir vieni su kitais bendrautų.
„Buvo iškelta hipotezė, kad tai yra įsiminimo proceso dalis“, – teigė Pietų Misisipės universiteto jūrų žinduolių elgesio ir pažinimo laboratorijos darbuotoja Audra Ames kasmetiniame Amerikos psichologų asociacijos susirinkime, rašoma interneto puslapyje „Live Science“.
„Tiesą sakant, mes matome, kad dar negimę kūdikiai paskutinio nėštumo trimestro metu pirmenybę teikia savo mamos balsui, – sakė mokslininkė. – Mes nežinome, ar su delfinais yra taip pat, bet tai gali būti panašu“.
Tyrėjai surinko 80 valandų trukmės įrašus, padarytus likus 2 mėnesiams prieš delfininukės, vardu Mira, gimimą ir praėjus 2 mėnesiams po jos. Mažylė gimė 9 metų delfinei, gyvenančiai Kalifornijos teminiame gyvūnų parke „Six Flags Discovery Kingdom“.
Jie ne tik įrašė mamos ir jos jauniklės, bet ir kitų penkių drauge gyvenančių delfinų skleidžiamus garsus. Tokiu būdu, kaip paaiškino A.Ames, pavyko nustatyti, ar mama su vaiku bendravo ypatingu būdu.
Buvo nustatyta, kad mamos švilpimas sustiprėjo prieš pat delfinukei gimstant ir toks liko dar maždaug dvi savaitės, mažylei gimus.
Tuo pat metu kiti delfinai elgėsi tyliau, kas, tyrėjų nuomone, buvo sąmoningas bandymas nesutrikdyti jauniklės, kad jai neįstrigtų netinkami garsai.