Sunerimęs Artūras laiške išreiškė savo emocijas: „Pamačiau medelį, kuris atrodė įspūdingai. Sustojau, priėjau arčiau ir netekau žado – tokio vaizdelio nesu matęs.“
Pasirodo, tarp šakų knibždėte knibždėjo vikšrų, kurie rangėsi voratinklių raizgalynėje.
Portalas lrytas.lt pasiteiravo Vilniaus universiteto Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto vyresniojo mokslo darbuotojo Eduardo Budrio: kas gi tai galėtų būti?
„Tai – ožekšninės kandies darbas“, – tikino mokslininkas. Šio drugelio vikšrai minta krūmų, vaiskrūmių lapais.
„Šis naktinis drugelis yra šermuonėlinių kandžių šeimos atstovas. Kaip galima matyti nuotraukose, jis minta ožekšnio lapais“, – portalui lrytas.lt sakė E. Budrys.
Pasak specialisto, voratinklį vikšrai pina siekdami apsisaugoti nuo juos lesančių paukščių ar kitų jais mintančių plėšrūnų. Bene didžiausias jų priešas – plėviasparnių šeimos atstovas – vabzdys vytis. Būtent jie ir reguliuoja šių kandžių populiacijas, kad per daug neprisiveistų.
Anot E.Budrio, be lapų likęs ožekšnio krūmas kitąmet atsigaus ir sužaliuos, tačiau ne taip gausiai. Tikėtina, kad ir ožekšninių kandžių ten bus jau mažiau.
Europinis ožekšnis – iki 5‒7 m aukščio užaugantis krūmas. Europinis ožekšnis paplitęs visoje Lietuvoje, dažniausiai aptinkamas krūmynuose, upių šlaituose.