Toks kadras – tik kartą gyvenime: įamžino dvigalvį gepardą

2016 m. gegužės 8 d. 11:56
Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad nuotraukoje matote dvi galvas turintį gepardą. Tačiau šis kadras – pats tikriausias atsitiktinumas, kurį Botsvanoj, Limpopo gamtos parke, įamžino gamtos fotografas ir keliautojas Travisas Besteris. Momentas, kai du identiškos išvaizdos ir gepardai stovėjo greta vienas kito ir žvelgė į šalis, buvo užfiksuotas pačiu laiku – atrodė, kad jų kūnai buvo tapę vienu, tačiau tik galvos buvo dvi.
Daugiau nuotraukų (8)
Gepardai yra puikūs medžiotojai, mat vos per kelias sekundes gali pasiekti net 110 kilometrų per valandą greitį, todėl tituluojami greičiausiais žinduoliais pasaulyje.
Gepardai tokį greitį pasiekia dėl ilgo ir itin lankstaus stuburo, aštrių nagų, kuriais gerai atsispiria nuo žemės. Be to, vienas gepardo šuolis – vidutiniškai siekia net 6,7 metro.
Gepardai labiausiai paplitę Afrikoje, tačiau anksčiau buvo Viduriniuose Rytuose ir iki pat Indijos. Tačiau, kai žmonės ėmė juos medžioti, tapo pažeidžiama ir nykstanti didžiųjų kačių rūšimi.
Gepardai, priešingai nei kitos didžiosios katės – neriaumoja, prastai laipioja medžiuose.
Užaugę gepardai sveria nuo 40 iki 65 kilogramų, kūno ilgis – iki 1,4 metro, vidutiniškai gyvena 10-12 metų, nelaisvėje sulaukia ir 17-os.
Primename, kad didžiulio gamtos mylėtojų dėmesio prieš kelerius metus susilaukė ir lietuvių fotografas. Laukinės gamtos fotografo Renato Jakaičio „sumedžiotas“ išskirtinis kadras sulaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio.
Trigalvio elnio, sustingusio paslaptingo žieminio miško fone, nuotrauka sužavėjo britus „Daily Mail“. „Tokį kadrą pavyksta padaryti tik kartą gyvenime“, – portalui lrytas.lt prisipažino fotografas iš Prienų, žvėris ir paukščius fotografuojantis jau daugiau kaip 15 metų.
Iš tiesų elnias nuotraukoje – ne trigalvis. Tai trys elniai danieliai, taku einantys vorele vienas paskui kitą. Jie visi trys atsisuko, išgirdę fotoaparato garsą. R.Jakaitis šį kadrą su įspūdinga optine iliuzija „sumedžiojo“ Panevėžio apylinkių miškuose prieš gerus trejus ar ketverius metus.
Fotografas, išmanantis laukinių gyvūnų elgseną, žinojo, kad žiemą elniai dažnai vaikšto grupėmis vienas paskui kitą. Jis sekė paskui elnių grupę, tikėdamasis įdomių kadrų, tačiau nesitikėjo, kad jie visi atsisuks tuo pat metu.
Tada jis padarė daug kadrų, bet tik peržiūrėjęs juos suprato, kokį neįtikėtiną įspūdį pavyko užfiksuoti.
GamtagepardasAfrika
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.