Du liūtų patinus, kuriems dabar 15 mėnesių, kauniečiams padovanojo Nyderlanduose įsikūręs zoologijos sodas. Plėšrūnai specialiose dėžėse įveikė 1700 kilometrų. Prieš kelionę ketvirtadienį ryte gyvūnams buvo suleista migdomųjų vaistų. Kauną automobilis su liūtais pasiekė penktadienį temstant. Važiuojant buvo stojama maždaug kas dvi valandas, tikrinami narvai.
„Vos atidarius priekabą pasigirdo toks riaumojimas, kad neliko jokių abejonių, kokie gyvūnai atvažiavo“, – juokėsi zoologijos sodo plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė.
Vienas liūtas sveria apie 80 kilogramų, todėl dėžę teko nešti 4 vyrams. Abu broliai buvo suleisti į specialiai jiems skirtas naujas patalpas, kuriose įrengtos šildomos grindys, paklota šiaudų. Abu plėšrūnai kol kas neišeina į aptvarą po atviru dangumi.
„Gyvūnai kelionės metu patyrė didelį stresą. Dabar išvilioti liūtų neįmanoma, jie gali išeiti tik patys“, – mano A.Grebliauskienė. Daugybę metų su plėšrūnais dirbanti specialistė sakė nebijanti liūtų, tačiau gerai žino jų jėgą ir gerbia šiuos gyvūnus.
Atsivežtų plėšrūnų paleidimas į jiems skirtą aptvarą yra vienas pavojingiausių darbų zoologijos sode. Į liūtų valdas prižiūrėtojai kol kas taip nežengia.
Kauno zoologijos sode gyvena 14 metų liūtų patelė Molė. Pasak A.Grebliauskienės, ji labai liūdėjo, kai krito zoologijos sodo legenda tapęs patinas Simba.
„Kol kas sunku pasakyti, ar Molė susidraugaus su naujakuriais broliais“, – svarstė A.Grebliauskienė. Kitas vertus, liūtai yra bendruomeniški gyvūnai, nemėgstantys gyventi pavieniui.