„Kasmetinės akcijos „Darom“ dalyviai šiais metais keturiuose regionuose galės savarankiškai priduoti didelių gabaritų atliekas į surinkimo aikšteles netaikant gyventojams galiojančių metinių limitų. Svarbu pažymėti, jog „Darom“ per penkiolika metų išaugo iš iniciatyvos rėmų – tai nebe kelių aplinkosaugos entuziastų kasmetinis projektas, o reiškinys, kviečiantis burtis ir imtis veiksmų aplinkos labui“, – teigia organizacijos „Mes Darom“ vadovė Emilija Biterytė.
Norinčius prisidėti prie kasmetinės aplinkos švarinimo akcijos, organizatoriai kviečia naudotis „Mes Darom“ žemėlapiu – jame patys gyventojai žymi tvarkytinas teritorijas. Savanoriai kviečiami pasirinkti norimą tvarkyti tašką, pasirūpinti priemonėmis – pirštinėmis ir šiukšlių maišais, surinktas atliekas išrūšiuoti ir išmesti į artimiausius rūšiavimo konteinerius.
Stambių gabaritų atliekas, kurios nemetamos į rūšiavimo ar bendrųjų atliekų konteinerius, reikia savarankiškai priduoti atliekų surinkimo aikštelėse. Vilniaus (VAATC), Klaipėdos (KRATC), Panevėžio (PRATC) ir Utenos (URATC) regionuose balandžio 29 d. akcijos metu surinktos atliekos priimamos nemokamai, neskaičiuojant į metinius, gyventojams galiojančius limitus. Akcijos dalyviai raginami fotografuoti sutvarkytą aplinką ir kelti nuotraukas socialiniuose tinkluose su grotažymėmis #Manoatliekukultura ir #DaromKartu.
Šios nuotraukos – tai „bilietas“ nemokamam atvežtų atliekų pridavimui didelių gabaritų ar žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėje. Atvykus, nuotraukas būtina parodyti aikštelės operatoriui.
„Kasmetinę pavasario akciją tęsiam siekdami išlaikyti tradiciją, kurtą penkiolika metų. Tačiau situacija per šį laiką pasikeitė iš esmės. Verslo įmonės, organizacijos, mokyklos, darželiai, savivaldybės bei pavieniai piliečiai patys inicijuoja akcijas, aplinkos švarinimą suderindami su kitomis veiklomis – pikniku gamtoje, žygiavimu, plaukimu baidarėmis ir kt. Gaudami milžinišką kiekį užklausų ir matydami didžiulį visuomenės švietimo, bendruomenių būrimo ir naujų iniciatyvų kūrimo bei koordinavimo poreikį, „Mes Darom“ kartu su partneriais – „DEXTERA“ sukūrė pirmąją Lietuvoje darnumo iniciatyvų platformą „Darom kartu su DEXTERA“, – apie iniciatyvų platformos idėją pasakoja E.Biterytė.
Platformoje publikuojamos piliečių, organizacijų, verslo įmonių inicijuojamos aplinkosaugos ir tvarumo iniciatyvos visoje Lietuvoje.
Projektą, kaip iniciatyvą, prisidedančią prie Jungtinių tautų darnaus vystymosi tikslų, globoja UNESCO Lietuvos nacionalinė komisija. Daugiau informacijos apie galimybes prisidėti prie aplinkosaugos iniciatyvų visoje Lietuvoje skelbiama platformoje „Darom kartu su DEXTERA“, adresu www.mesdarom.lt. Platforma veiks ištisus metus.