Patys gyventojai taip pat galėjo atnešti savo išgražintus moliūgus. Vis dėlto, šventės baigėsi, tačiau kur dėti moliūgus?
Geriausia – kompostuoti
AB „Panevėžio specialus autotransportas“ Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Judita Vingilytė pabrėžė, jog moliūgai yra tokia pati daržovė kaip bulvė ar kopūstas, todėl jie priskiriami maisto atliekoms.
„Geriausia šias daržoves – kompostuoti, tačiau, jei gyvenate daugiabutyje, galite moliūgais atsikratyti mišrių atliekų konteineryje“, – komentavo J.Vingilytė.
Asociacijos „Pantautodailė“ pirmininkė Vida Mikoliūnienė tikino, kad Kultūros ir poilsio parke buvo surinkta net apie 190 moliūgų.
„Kur juos dėsiu? Ogi išsikasiau duobę sode, kurioje ir pūdysiu visus moliūgus. Tie, kurie buvo sveiki – išvežiau gamtininkams. Na, o kitąmet ketinu toje sodo duobėje auginti naujus moliūgus, kuriais ir vėl džiuginsime miestiečius šia iniciatyva“, – teigė V.Mikoliūnienė.
Į gamtos mokyklą – vežti draudžiama
Panevėžio lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorė Reda Pupštienė atskleidė, kad pirminė idėja buvo vežti moliūgus į Panevėžio gamtos mokyklą, tačiau paaiškėjo, kad išskaptuotus moliūgus, kurie kelias dienas stovėjo lauke ir, kuriuose degė žvakės – gyvūnams vežti draudžiama.
„Norėjome padaryti žvėreliams puotą, bet sužinojome, kad tokių moliūgų vežti negalima. Taigi, moliūgai, kurie jau supuvo, keliaus į lapų maišus“, – sakė ji.
Gamtos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Kuzmienė patikino, kad tokie moliūgai gyvūnų šėrimui – netinkami.
„Pjaustytų moliūgų nenorime priimti, nes gyvūnams turi būti tvarkingas maistas. Jei moliūgas stovėjo kelias dienas lauke su žvakėmis viduje, tai mūsų gyvūnams tikrai netiks. Jei žmonės norėtų atvežti gražius, tvarkingus moliūgus, neišskaptuotus – mielai priimtume“, – kalbėjo pavaduotoja.