Baigėsi akcija „Atliekų vežimas“: nustatyti 23 pažeidimai

Per mėnesį trukusią akciją aplinkosaugininkai surengė 71 reidą visoje Lietuvoje ir patikrino 603 transporto priemones, 111 iš jų gabeno atliekas. Nustatyti 23 pažeidimai. Dažniausi buvo susiję su neužpildytais atliekų vežimo važtaraščiais, neuždengtais tentais, pasitaikė ir nelegalių atliekų vežimo atvejų.

Baigėsi akcija „Atliekų vežimas“: nustatyti 23 pažeidimai. <br>V.Ščiavinsko nuotr.
Baigėsi akcija „Atliekų vežimas“: nustatyti 23 pažeidimai. <br>V.Ščiavinsko nuotr.
Sąvartynas Klaipėdos rajone.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Sąvartynas Klaipėdos rajone.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Šiukšliavežė.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Šiukšliavežė.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aplinkos ministerija

Jul 21, 2021, 2:16 PM, atnaujinta Jul 21, 2021, 2:16 PM

Kai kurie krovininių automobilių vairuotojai neturėjo lydraščio ar, patikrinus vežėją, buvo nustatyta, kad GPAIS sistemoje nevedama apskaita, ir kt.

Reidai vyko Vilniaus, Utenos, Panevėžio, Marijampolės, Klaipėdos, Alytaus, Kauno ir Šiaulių regionuose. Daugiausiai pažeidimų nustatyta Šiaulių regione, kiekvieno iš 10 reidų metu po vieną, ir Kaune, kur per 8 reidus užfiksuoti 5 pažeidimai. Vienas iš jų atskleidė, kad atliekos buvo surinktos ir gabenamos neturint teisės užsiimti tokia veikla.

Panevėžyje reido metu vienoje transporto priemonėje nustatytas fizinis asmuo, kuris neteisėtai rinko ir gabeno plastiko atliekas (buferius). Taip pat pareigūnai aptiko neteisėtą metalo laužo supirktuvę. Vilniuje vienas automobilis vežė ne tas atliekas, kurios nurodytos dokumentuose.

Atliekas gabenančių automobilių patikrinimus Aplinkos apsaugos departamentas organizavo siekdamas efektyvesnės kontrolės ir atliekų vežimo pažeidimų prevencijos. Atliekos turi būti vežamos pagal teisės aktų reglamentuojamą tvarką: jų vežėjas turi turėti šį krovinį lydinčius dokumentus, oficialų vežėjo statusą ir mokėti mokesčius.

Per reidus visą birželį buvo stabdomos transporto priemonės, vykdančios vietinius ir tarptautinius atliekų pervežimus ir tikrinami gabenant atliekas reikalingi dokumentai, apžiūrimi vežami kroviniai. Kad užkardytų atliekų vežimą nesilaikant teisės aktų reikalavimų, aplinkosaugos pareigūnai tikrino ir atliekų pakrovimo bei iškrovimo vietas.

Pasak aplinkosaugininkų, tokio pobūdžio akcijos itin svarbios nusižengimų prevencijai, jų tikslas – ne tik bausti ar užkirsti kelią galimiems pažeidimams, bet ir skatinti laikytis aplinkos apsaugos įstatymų ir veiklą vykdyti pagal visus reikalavimus.

Prie akcijos „Atliekų vežimas“ prisijungė ir kitų tarnybų pareigūnai bei specialistai.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.