Tam pasitelkta 170 pareigūnų ir 85 ekipažai: 19 Aplinkos apsaugos departamento darbuotojų, 15 Valstybinių miškų urėdijos miškininkų, 23 Policijos pareigūnai, 9 Miškų tarnybos, 1 Karo policijos ir 18 Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos darbuotojų, rašoma Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pranešime.
Institucijų darbuotojų ekipažai tikrina teritorijas visoje Lietuvoje: miškuose, kraštovaizdžio draustiniuose, pažintiniuose takuose ar kitose saugomose teritorijose.
„Pastebime, kad keturračiais važinėjančių asmenų pažeidimų vis daugėja. AAD Pranešimų priėmimo tarnybos duomenimis, 2020 m. gavome 30 pranešimų, o šių metų pirmąjį ketvirtį jau sulaukėme 18 pranešimų. Šia akcija norime įspėti keturračių vairuotojus: reidus vykdysime ir toliau, kad nebūtų naikinama augmenija gražiuose gamtos kampeliuose“, – sako Veiklos organizavimo skyriaus vedėjas Žygimantas Daukša.
Kaip teigia aplinkosaugininkas, keturratininkai mieliau renkasi važinėti kraštovaizdžio draustiniuose, pažintiniais takais ar kitose saugomose teritorijose, o ne jiems leistinais servitutiniais keliais.
„Tačiau taip jie niokoja kalnų šlaitus, augmeniją ir miško paklotę, todėl tokiam neatsakingam požiūriui privalome užkirsti kelią ir keturračių vairuotojus paskatinti elgtis atsakingai.“, – pabrėžia Ž. Daukša.
Galutiniai reido rezultatai bus žinomi kitą savaitę.
Važiavimo keturračiais taisykles reglamentuoja Kelių eismo taisyklės – keturračiais galima važiuoti tais pačiais keliais, kaip ir kitoms motorinėms transporto priemonėms. Tai reiškia – draudžiama važinėti bekele ir natūralia miško paklote.
Keturračių vairuotojams už miško paklotės niokojimą gresia baudos ir žalos aplinkai atlyginimas. Baudos už pažeidimus gali siekti iki 560 eurų, jos įtvirtintos Administracinių nusižengimo kodekso 278, 282 ir 256 straipsniuose.