„Dviejų asmenų plaukiojimas vandens motociklais buvo užfiksuotas vaizdo stebėjimo kameromis, jam neliko abejingi ir pilietiški kėdainiečiai. Sulaukėme pranešimų apie neteisėtą asmenų elgesį“, − sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Danutė Mykolaitienė.
Į administracinį nusižengimą Viešosios tvarkos skyrius reagavo iš karto. Visa surinkta medžiaga išsiųsta Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybai. Bus atliekamas tyrimas.
Neabejokite − plaukioti draudžiama
Kai kuriems kėdainiečiams kilo abejonių, ar toks plaukiojimas upėje yra galimas ar griežtai draudžiamas. Neabejokite − plaukioti savaeigėmis vandens priemonėmis yra draudžiama visuose rajono vandens telkiniuose, išskyrus Juodkiškio tvenkinį.
Teisės aktų nustatyta tvarka pripažintų nacionalinių sporto (šakos) federacijų organizuojamų ir vykdomų sporto pratybų, sporto renginių arba sporto renginių, kurių organizavimą ir įgyvendinimą šios federacijos koordinuoja, metu leidžiama plaukioti savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis neribojant bendro variklių galingumo visą plaukiojimo sezoną.
Nacionalinės sporto (šakos) federacijos apie šių renginių, pratybų datą, laiką ir vietą turi raštu informuoti AAD.
Vandens motociklais galima plaukioti nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos (Baltijos jūroje nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.) šiuose vandens telkiniuose: Kauno HE tvenkinys, Baltijos jūra, Elektrėnų tvenkinys, Elektrėnų r., Drūkšių ežeras, Zarasų r., Didžiulio ežeras (Daugų ežeras), Alytaus r., Galuonų ežeras, Molėtų r., Arino ežeras, Molėtų r.
Aplinkosaugos sąlygų plaukiojimo vandens telkiniuose priemonėmis pažeidimas užtraukia baudą nuo 200 eurų, jei pažeidimai daromi pakartotinai − iki 3 000 eurų.
Miestą stebi
Primename, kad Kėdainių miestą stebi vaizdo kameros. Į monitorius vaizdas atkeliauja visą parą realiuoju laiku iš 29 šiuo metu mieste veikiančių vaizdo stebėjimo kamerų.
Taip pat naudojamos 6 kilnojamosios kameros. Jų vietos nuolat keičiamos pagal prašymus ar poreikį. Vaizdo stebėjimo kameromis per 2020 metus buvo fiksuoti 993 įvairūs atvejai apie galimus teisės pažeidimus, pagal kuriuos buvo atlikti aplinkybių tikslinimai.
Kur kreiptis
Neretai gyventojai nežino, kur kreiptis ir apie galimą nusižengimą praneša žiniasklaidos priemonėms arba piktinasi rašydami draugams į socialinius tinklus.
Informuojame, kad apie bet kokius pažeidimus reikia pranešti Viešosios tvarkos skyriui. Darbo valandomis telefonu 8 800 41 510, o po darbo valandų jūsų pranešimas bus įrašytas ir neliks neišgirstas. Galite parašyti ir el. paštu viesojitvarka@kedainiai.lt.
„Jeigu akivaizdžiai matote asmenis, darančius pažeidimus, nedelsdami praneškite policijai 112“, − gyventojų prašo skyriaus vedėja Danutė Mykolaitienė. Tuomet, vedėjos teigimu, pažeidėją galima spėti sulaikyti vietoje darantį nusižengimą.