Aplinkos apsaugos departamento surengtoje konferencijoje departamento atstovas Jurgis Kazlauskas teigė, kad antradienį ties Naująja perkėla Klaipėdoje buvo matoma vizualiai galima tarša.
„Taršos kilmė nebuvo nustatyta, buvo iškviesti Aplinkos apsaugos agentūros specialistai, kurie paėmė mėginius. Šį rytą dalyvaujant AB „Klaipėdos vanduo“ atstovams buvo paimti mėginiai iš lietaus nuotekų išleistuvo.
Šiuo metu pareigūnai tikrina AB „Klaipėdos vanduo“ šulinius, ieško taršos šaltinio, tikrinimos įmonės. Taip pat vykdomas neplaninis AB „Klaipėdos vanduo“ patikrinimas. Tačiau tik atlikus tyrimus matysime, ar buvo viršytos ribinės taršos vertės.
Jei bus, tuoment bus taikoma mokestinė ir administracinė. Taip pat papildomai reaguojant į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, tikrinimas ir laivo „Banga“ davyvavimas incidente.
Taip pat pradėtas neplaninis bendrovės „Grigeo Klaipėda“ patikrinimas, kur siekiama patiktrinti ar laikomasi nuotekų šalinimo reikalavimų, tikrinamos užplombuotos sklendės, tikrinama, ar įmanomas tiesioginis nuotekų patekimas į Kuršių marias iš „Grigeo Klaipėda“. Pirminus duomenis apie tyrimą gausime ir paskelbsime vasario 4 dieną“, – teigė Jurgis Kazlauskas.
Po taršos skandalo – didesnis dėmesys „Grigeo Klaipėda“
Primename, kad dėl itin didelio masto aplinkos teršimo prokuratūra atlieka tyrimą, kuriame net 48 mln. ieškinys yra pateiktas bendrovei „Grigeo Klaipėda“. Prokuratūros pateiktais duomenimis, į Kuršių marias ne vienerius metus buvo leidžiamos netinkamai išvalytos nuotekos.
Kaip anksčiau teigė „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius Tomas Eikinas, antradienį užfiksuota tarša su jų įmone nesusijusi.
„Galiu patikinti, kad ši tarša niekaip nėra susijusi su mūsų bendrove – tą patvirtino dar antradienį vėlai vakare darbuotojų operatyviai atliktas vidinis patikrinimas fabriko teritorijoje.
Tuo pačiu noriu pažymėti, kad „Grigeo Klaipėda“ niekada neturėjo fizinės galimybės savo nuotekų tiesiogiai leisti į Kuršių marias. Anksčiau mūsų nuotekos būdavo valomos Dumpiuose bei patekdavo į „Klaipėdos vandeniui“ priklausantį kolektorių, iš kurio nuotekos vėliau buvo išleidžiamos į Kuršių marias.
Kadangi šiuo metu bendrovė negali naudotis nuotekų valymo įrenginiais Dumpiuose, visų „Grigeo Klaipėdos“ nuotekų išvalymu rūpinasi „Klaipėdos vanduo“. Pastaroji bendrovė ne tik kasdien savo laboratorijoje tiria mūsų nuotekų sudėtį, bet ir turi galimybę nuotoliniu būdu sekti nuotekų kiekius ir kitus parametrus.
Esame pasirengę bendradarbiauti su atsakingomis institucijomis ir suteikti visą mūsų turimą informaciją jiems aiškinantis, iš kur į Kuršių marias galėjo patekti minėtos nuotekos“, – teigė T. Eikinas.