„Galiu patikinti, kad ši tarša niekaip nėra susijusi su mūsų bendrove – tą patvirtino dar antradienį vėlai vakare darbuotojų operatyviai atliktas vidinis patikrinimas fabriko teritorijoje.
Tuo pačiu noriu pažymėti, kad „Grigeo Klaipėda“ niekada neturėjo fizinės galimybės savo nuotekų tiesiogiai leisti į Kuršių marias.
Anksčiau mūsų nuotekos būdavo valomos Dumpiuose bei patekdavo į „Klaipėdos vandeniui“ priklausantį kolektorių, iš kurio nuotekos vėliau buvo išleidžiamos į Kuršių marias. Kadangi šiuo metu bendrovė negali naudotis nuotekų valymo įrenginiais Dumpiuose, visų „Grigeo Klaipėdos“ nuotekų išvalymu rūpinasi „Klaipėdos vanduo“.
Pastaroji bendrovė ne tik kasdien savo laboratorijoje tiria mūsų nuotekų sudėtį, bet ir turi galimybę nuotoliniu būdu sekti nuotekų kiekius ir kitus parametrus. Esame pasirengę bendradarbiauti su atsakingomis institucijomis ir suteikti visą mūsų turimą informaciją jiems aiškinantis, iš kur į Kuršių marias galėjo patekti minėtos nuotekos“, – teigė T. Eikinas.
Kaip anksčiau pranešė lrytas.lt, antradienio vakarą šalia Naujosios perkėlos buvo pastebėta gelsvos spalvos teršalų.
Pagal pirminę apžiūrą nustatyta, kad tai nėra naftos produktai. Apie tai informuotos šalia veikiančios įmonės, aplinkosaugininkai, bendrovė „Klaipėdos vanduo“. Sklindantys teršalai, kaip nurodo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, buvo sustabdyti.
Taršos kilmę ir šaltinį aiškinasi aplinkosaugininkai.
Antradienio vakarą pastebėtos plūstančios nuotekos į Kuršių marias užfiksuotos šalia „Grigeo Klaipėda“ ir Naujosios perkėlos.
Primename, kad dėl itin didelio masto aplinkos teršimo prokuratūra atlieka tyrimą, kuriame net 48 mln. ieškinys yra pateiktas bendrovei „Grigeo Klaipėda“. Prokuratūros pateiktais duomenimis, į Kuršių marias ne vienerius metus buvo leidžiamos netinkamai išvalytos nuotekos.