Uosto direkcijos dispečeriai apie įvykį informavo atsakingas institucijas, išsiųstas uosto direkcijos kateris „Zunda“, kuris skirtas teršalams rinkti.
Tiesa, nors specialiosios tarnybos pranešė, kad teršalai renkami, o sklaida lokalizuota, maža to, papildomai pasitelktas Uosto direkcijos narų ir naftos surinkimo laivas „Naras“, teršalai sekmadienio vidurdienį vis dėlto pasiekė ties Karkle esantį paplūdimį.
Poilsiautojams rekomenduojama nelipti į jūrą
Klaipėdoje, ties Giruliais ir Karkle, maudytis nerekomenduojama, iškeltos raudonos vėliavos. Jūra visiškai rami, tad vandenyje aiškiai matomos naftos dėmės.
Lietuvą visą savaitę smaugia karščio banga, poilsiautojų prie Baltijos jūros šiuo metu yra kaip niekad gausiai.
Pranešama, kad teršalų kilmė ir galimas pasklidęs kiekis vis dar yra nežinomas.
Meras žada situaciją aiškintis
Apie situaciją dėl išsiliejusių teršalų ankstų sekmadienio rytą buvo informuotas ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.
„Ryte sulaukiau Klaipėdos jūrų uosto direktoriaus skambučio. Pirminiais duomenimis, buvo išsiliejęs dyzelinas. Įvykio vietoje buvo ištiesti specialūs plūdurai, kurie neleidžia teršalams plisti. Dar perklausiau, ar tikrai to pakanka ir ar tikrai, tai būtent tos rūšies dyzelinas, kuris neplis ir naudojant tokias užtvaras“, – portalui lrytas.lt sakė meras ir pridūrė, kad nelaimės padarinių likvidavimo darbai vyksta, į vietą išsiųsti specialūs laivai.
Pats meras patikino, kad sekmadienį pajūryje nebuvo, bet pirmadienio rytą dalyvaus susitikime su Klaipėdos uosto vadovu.
„Tai dar viena aiški indikacija, kad pramoninė uosto veikla nėra toks nekaltas reikalas. Nuo avarijų neapsaugotas niekas. Apie tai, kiek kuro išbėgo ir kaip jis buvo lokalizuotas, išvadas daryti dar anksti, bet tai vieną iš temų mūsų susitikimui“, – kalbėjo jis ir pridūrė, kad su Klaipėdos uosto vadovu kalbėsis ir apie amonio salietros sandėliavimo, triukšmo klausimus.
Teršalai lokalizuoti
Teršalų̨ dėmė̇ jūrų̨ uosto teritorijoje lokalizuota tik sekmadienio vakarą, vis dar vykdomi mechaniniai teršalų̨ surinkimo darbai. Stebima ar reikalingos papildomos priemonės, gauti pirmieji Aplinkos apsaugos agentūros modeliavimai dėl tolimesnio teršalų̨ judėjimo.
Į teršalų̨ lokalizavimą jūroje įsijungusios jungtinės aplinkosaugininkų, Karinių jūrų̨ pajėgų̨ štabo, Priešgaisrinės apsaugos tarnybos, pasieniečių̨ pajėgos.
„Sureagavome nedelsiant į pranešimą̨ ir pirmiausia rūpinamės, kad uosto taikomos priemonės sustabdytų teršalų̨ plitimą̨, juos surinktų ir neutralizuotų“, - pažymėjo Aplinkos apsaugos departamento (AAD) direktorė Olga Vėbrienė.
Situacija ir veiksmai koordinuojami su institucijomis.
„Dabartiniu metu ypatingai svarbu apsaugoti pakrantę. Gavus tyrimų rezultatus ir žinant kokia medžiaga ar medžiagų̨ mišinys išsiliejo akvatorijoje, bus sprendžiama dėl cheminių medžiagų̨ naudojimo teršalams „surišti“. Ypatingai svarbu, kad visi darbai būtų atliekami maksimaliai tausojant ekosistemą ir nesukeliant dar didesnės žalos“, – pažymėjo AAD direktorė.
Departamento vadovė pabrėžė, kad kai neliks grėsmės gamtai ir žmonių̨ sveikatai, bus nustatyti ir atsakingi dėl šio incidento, bus suskaičiuota žala gamtai, kurią kalti asmenys privalės atlyginti.
AAD vadovė O. Vėbrienė telefonu kreipėsi į Klaipėdos miesto merą̨ su prašymu kuo greičiau taip pat imtis veiksmų, kad teršalai nepasiektų paplūdimių, o gyventojai ir svečiai būtų informuoti kuriuose pajūrio ruožuose draudžiama maudytis dėl pavojaus jų sveikatai.