„Kauno vandenys“ teigia, jog tarša įvyko dėl avarijos ir šiuo metu yra sustabdyta.
Pasak departamento, neplaninis patikrinimas lietaus išleistuve atliktas sulaukus pranešimų. Ištyrus nuotekų mėginius laboratorijoje nustatyta, kad jų biocheminis deguonies suvartojimas per 7 paras (BDS7) yra 505 mg/l, t. y. 8,7 karto viršijo didžiausią leidžiamą nuotekų užterštumą, nurodytą įmonės taršos leidime – 58 mg/l.
„Nemuno upė yra teršiama buitinėmis-komunalinėmis nuotekomis“, – teigia departamentas.
Pasak „Kauno vandenų“ Technikos direktoriaus Dariaus Gražio, nuotekos į upę bėgo iš lūžusio vamzdžio.
„Bendrovė „Kauno vandenys“ sulauksi informacijos apie Šančių mikrorajone į Nemuno upę iš lietaus nuotekų vamzdžio tekantį keistos konsistencijos ir kvapo vandenį sureagavo nedelsiant. TV įrangos pagalba atlikus tinklų diagnostiką, nustatyta, kad yra lūžęs keturių metrų gylyje esantis buitinių nuotekų vamzdis ties Vokiečių gatve“, – BNS atsiųstame komentare teigia D. Gražys.
„Tarša į Nemuno upę sustabdyta jau savaitgalį, tai yra sekmadienį. Tinklo gedimo šalinimo darbai dar tęsiami“, – sako vienas iš „Kauno vandenų“ vadovų.
„Kauno vandenims“ surašytas privalomasis nurodymas iki gegužės 4 dienos nutraukti taršą. Metų pabaigoje įmonė įvertins taršą ir sumokės mokestį už aplinkos teršimą didesniu tarifu.