„Radiacinės saugos centras palaiko ryšį su Ukrainos branduolinės ir radiacinės saugos reguliuojančiosios institucijos atsakingais asmenimis, kurie teikia naujausią informaciją apie situaciją. Nuo balandžio 13 d. vėlaus vakaro gaisro teritorijoje lyja, todėl tikimasi, kad lietus padės greičiau suvaldyti ugnį.
Pagal naujausią gautą informaciją, pavyko suvaldyti miškų gaisrus ir atviros ugnies židinių nebėra, tačiau kai kuriose vietose dar rusena miško paklotė, todėl specialiosios tarnybos tęsia darbus“, – Eltai teigiama VRM Strateginės komunikacijos skyriaus atsakyme.
VRM duomenimis, nuo gaisrų Černobylio atominės elektrinės zonoje pradžios radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs ir grėsmės sveikatai dėl jonizuojančiosios spinduliuotės nėra.
„Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos kartu su Radiacinės saugos centru ir Aplinkos apsaugos agentūros specialistais nuolat stebi susidariusią situaciją dėl Černobylio atominės elektrinės zonos miškuose siaučiančių gaisrų. Stebimi Baltarusijos ir Ukrainos ankstyvojo perspėjimo stočių duomenys, kurie šiuo metu nustatytų leistinų jonizuojančiosios spinduliuotės lygių neviršija“, – teigia ministerija.
„Apie bet kokius radiacinio fono pakitimus Lietuvoje gyventojai būtų nedelsiant informuojami“, – pridūrė VRM.
Apie savaitę neslopstantys miškų gaisrai šiaurinėje Ukrainos dalyje šiuo metu liepsnoja vos už 5 km nuo apleistos Černobylio atominės elektrinės. Apie tai informuoja BBC. Anot policijos pareigūnų, miškai dega nuo balandžio 4 dienos, kai vienas ukrainietis netoli Černobylio draudžiamos zonos padegė sausą žolę. Liepsnos per šį laiką persimetė arčiau atominės elektrinės.
Su liepsnomis šiuo metu kovoja per 300 ugniagesių, iš oro gaisrus gesina šeši specialūs sraigtasparniai ir lėktuvai.
Tuo metu naujienų agentūra „Reuters“ praneša, kad gaisras priartėjo vos per 1 kilometrą nuo Černobylio AE. Tokią informaciją pateikia Rusijos „Greencepeace“ padalinys, remdamasis palydovų nuotraukomis.
Ukrainos ekstremaliųjų situacijų tarnyba savo ruožtu teigia, kad gaisras kontroliuojamas, o radiacijos lygis pačioje draudžiamoje zonoje nepakito, o Kijevo apylinkėse – neviršija leistinos normos.