Ministro teigimu, aplinkos tarša iš „Grigeo Klaipėda“ vykdoma nuo 2012 metų.
Tuo tarpu medžio plaušo, popieriaus ir kartono gamybos grupė „Grigeo“ pareiškė nevengianti atsakomybės dėl galimos Kuršių marių taršos. Ji pranešė trečiadienį sudariusi komisiją, tirsiančią visas incidento aplinkybes.
„Susirinkusiems įmonės darbuotojams pasakiau ir visai Lietuvai galiu pakartoti, kad mes prisiimame visą atsakomybę ir nuo jos nebėgsime – padarysime viską, kad išsiaiškintume šio įvykio priežastis, jas pašalintume, ir daugiau tokia situacija nepasikartotų“, – pranešime sakė „Grigeo“ prezidentas ir didžiausias savininkas Gintautas Pangonis.
Anot „Grigeo Klaipėdos“ vadovo Tomo Eikino, komisija darbą pradėjo trečiadienį. Bus renkama informacija, tikrinami nuotekų valymo įrenginiai, kiti duomenys.
„Tyrimas užtruks ne ilgiau nei keletą savaičių, o jo išvadų pagrindu bus parengtas veiksmų planas, kurį įvykdysime nedelsiant. Taip pat bendradarbiaujame ir bendradarbiausime su teisėsauga ir visomis atsakingomis valstybės institucijomis bei pareigūnais, jiems bus suteikta visa informacija, kokią tik turi įmonė ir jos darbuotojai“, – pranešime sakė T. Eikinas.
Prokuratūra antradienį paskelbė, kad dėl Kuršių marių taršos pradėjo ikiteisminį tyrimą. Prokurorai įtaria, kad nevalytas nuotekas į Kuršių marias leidę įrenginiai buvo sumontuoti tyčia, tuo metu G. Pangonis LNK žinioms antradienį tvirtino, kad nuotekos į marias galėjo būti leidžiamos dėl gedimo.
Nuo antradienio visos „Grigeo Klaipėda“ nuotekos yra nukreiptos į „Klaipėdos vandenų“ sistemą. Bendrovė patikslina, kad teisėsaugos tyrime kalbama apie galimą taršą ne Klaipėdos mieste, o už miesto, Dumpiuose, esančiuose „Grigeo Klaipėdos“ vandens valymo įrenginiuose, šalia „Klaipėdos vandenų“ nuotekų valyklos.
Anot „Grigeo“, šiuos įrenginius bendrovė prieš keletą dešimtmečių perėmė iš „Klaipėdos vandenų“.