Dėl užkastų gamybinių atliekų – aplinkosaugininkų tyrimas

2019 m. sausio 20 d. 08:57
Aplinkos apsaugos departamentas atlieka tyrimą dėl Alytuje įsikūrusios įmonės „Traidenis“ teritorijoje užkastų gamybinių atliekų.
Daugiau nuotraukų (1)
Šios įmonės vadovas Sigitas Leonavičius BNS teigė, kad užkastos medžiagos žalos aplinkai nedaro.
„Tai yra šalutinis gamybos produktas, kuris nėra pavojingas aplinkai. Tai yra stiklaplastis – inertinė medžiaga, iš jos gaminame visas talpas. Mes ją naudojome savo tikslams, savo žemėje darant drenažą 2010–2012 metais“, – sakė S. Leonavičius.
Aplinkosaugininkai įmonės teritorijoje antradienį surengė neplaninį patikrinimą, per jį ir rastos užkastos atliekos. Šiuo metu departamentas atlieka tyrimą: skaičiuojamas užkastų atliekų kiekis, nustatoma medžiagų sudėtis bei skaičiuojama žala aplinkai.
„Įvertinus dokumentaciją, pirminis tyrimas turėtų įvykti per savaitę, bet dėl tikslių medžiagų kiekio nustatymo spręsime tik turėdami pirminio tyrimo išvadas, tada nuspręsime būdą ir priemones – tai užims ir finansiškai, ir gali užtrukti“, – BNS sakė Aplinkos apsaugos departamento direktorius Vaidas Laukys.
Anot „Traidenio“ vadovo, tos medžiagos, kurios rastos užkastos įmonės teritorijoje, įprastai grąžinamos į gamybą arba vežamos į sąvartyną. S. Leonavičius teigė, kad medžiagos užkastos 2010–2012 metais, o jas užkasusį darbuotoją nubaudė aplinkosaugininkai. Pasak vadovo, nuo to laiko jokių kasinėjimų įmonės teritorijoje nevyko.
„Laukiame išvadų. Kadangi mes patys dirbame toje srityje, žinome, kokias medžiagas ir kur jas naudojame, neteršiame aplinkos. Mes patys daromės tyrimus“, – teigė S. Leonavičius.
„Mes žinome, ką mes darome. Tą darome savo teritorijoje, savo žemėje, kuri yra mūsų nuosavybė, mes ją išpirkome“, – pridūrė jis.
Tačiau, pasak V. Laukio, gamybinių atliekų tvarkymas griežtai reglamentuotas, jų negalima pilti savo teritorijoje, jas būtina perduoti atliekų tvarkytojams.
„Koks skirtumas, ar jūs kibirą šiukšlių išpilsite pas save kur nors ar kažkur kitur. Čia yra gamyba, ji yra reglamentuota, susidariusios atliekos turi būti atiduodamos atliekų tvarkytojams. Atliekos negali būti šalinamos bet kokiu būdu“, – sakė V. Laukys.
Gavus tyrimo išvadas ir patvirtinus, kad padaryta žala gamtai, įmonei gali grėsti bauda.
Anot Aplinkos apsaugos departamento atstovės Ievos Krikštopaitytės, „Traidenio“ atveju nustatytas įmonės gamybos metu susidarančių nepavojingų atliekų užkasimo faktas, tačiau visiškai nėra aišku, koks užkastų atliekų kiekis, todėl gresiančios baudos kol kas svyruoja nuo keliasdešimt iki kelių tūkstančių eurų. Tačiau, anot jos, tyrimo metu gali būti nustatyta ir daugiau pažeidimų, ne tik netinkamas atliekų tvarkymas.
Traidenis^Instanttyrimas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.