Vilkų populiacija šalies miškuose ūgtelėjo beveik trečdaliu: prieš metus tebuvo užfiksuoti 208 vilkai.
Pasak aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, gauti duomenys yra svarbūs vertinant vilkų ir lūšių populiacijos pokyčius ir priimant sprendimus dėl vilkų medžioklės limito.
„Apie konkrečius skaičius kalbėti dar per anksti, nes medžioklės limitas priklauso ne vien nuo populiacijos, bet vieną iš skaičiavimo dedamųjų jau turime“, – sako aplinkos ministras.
Lietuvoje vilkai priskiriami prie saugomų rūšių, tačiau mūsų šaliai yra netaikomas Berno konvencijoje įtvirtintas draudimas medžioti vilkus. Šie gyvūnai medžiojami nustatant kasmetinius jų sumedžiojimo limitus, kurie apskaičiuojami atsižvelgiant į vilkų apskaitos duomenis, padarytą ar daromą žalą ūkiniams gyvūnams, mokslinius tyrimus ir mokslininkų pateiktas rekomendacijas.
Jeigu vilkų yra 100 ir mažiau – jie nemedžiojami. Kai populiacijos dydis didesnis nei 100 individų, bet nesiekia 250 individų, sumedžiojimo limitas nustatomas iki 20 proc. nuo vilkų populiacijos dydžio, tačiau užtikrinant jos tolygų augimą iki 250 individų.
Kai populiacijos dydis didesnis nei 250 individų, bet nesiekia 500 individų, populiacijos naudojimas planuojamas taip, kad būtų užtikrintas jos ilgalaikis stabilumas šiose ribose, sumedžiojimo limitą nustatant iki 20 proc. nuo vilkų populiacijos dydžio.
Pastaraisiais metais Lietuvoje buvo leidžiama sumedžioti po 33 vilkus. Tuo metu lūšys Lietuvoje nemedžiojamos – 2000 m. ši rūšis įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.
2007 m. išleistoje Lietuvos raudonojoje knygoje buvo konstatuota, kad šalies populiaciją sudaro apie 30-40 lūšių.