Daugelį metų Raguvos mokyklos gyvajame kampelyje pats auginęs ir veisęs įvairiausius roplius, herpetologas (roplių specialistas) A.Slučka nustebo tokiu metu radęs žalčio kiaušinius, rašo „Lietuvos rytas“.
Paprastai žalčiai kiaušinius sudeda pirmoje vasaros pusėje, birželį. O Raguvoje daugybė kiaušinių sudėta neįprastu laiku – vasaros pabaigoje. Vėlyva vada buvo pasmerkta pražūčiai.
„Iš pradžių tarp senų lapų pamačiau besirangantį miniatiūrinį ką tiktai iš kiaušinio išsiritusį žalčiuką. Rankomis atverčiau lapus ir radau didžiulę sulipusią žalčio kiaušinių krūvą.
Ne mažiau kaip 5–6 dėtys vienoje vietoje. Vieni ankstyvesni, nes buvo matyti besiritančių žalčiukų galvytės. Prieš risdamiesi iš kiaušinio jaunikliai laikinu snukučio dantuku iš vidaus prapjauna kiaušinio lukštą. Kiti kiaušiniai dar kieti, mažyliai dar nevisiškai išsivystę“, – pasakojo A.Slučka.
Tuo metu orai buvo smarkiai atvėsę, naktimis temperatūra nesiekdavo net 10 laipsnių. Herpetologas suprato, kad jei neatšils, didžioji dalis kiaušinių žus.
Jis atsinešė iš namų švarų plastikinį indą ir perkėlė į jį žalčio kiaušinius. Indo dangtyje išgręžė daugybę mažų skylučių, uždengė jas drėgnu popieriumi. Visą indą padėjo į terariumą, kuriame palaikė 28 laipsnių šilumą.
Jau po dviejų dienų iš kiaušinių ėmė masiškai ristis žalčiukai. A.Slučka pasakojo, kad per savaitę išsirito net 100 jauniklių. O inde – dar 50 kiaušinių.
„Toks skaičius jauniklių vienu metu biologui yra tikras lobis. Galima patikslinti išsiritusių žalčiukų svorį, įvertinti spalvines variacijas. Šeši jaunikliai buvo labai įdomios – šviesiai mėlynos spalvos, o keli išsirito beveik juodi“, – dalijosi savo stebėjimais A.Slučka.
Išsiritusius jauniklius biologas paleido į gamtą.
Pasiėmęs po keliolika mažylių, juos panėšėdavo atokiau nuo miestelio.
Parinkęs tinkamą šiems ropliams aplinką, juos paleisdavo. Tik išsiritę žalčiukai minta mažomis varlytėmis, tritonų jaunikliais. Tačiau pastaruoju metu jų jau sunkoka bus rasti.
Parduodavo pitonus – įsigydavo ėdesio
Ropliai yra didžioji pedagogo A.Slučkos gyvenimo aistra. Dirbdamas mokytoju Raguvos mokykloje jis daugiau nei 30 metų prižiūrėjo savo paties įkurtą gyvąjį kampelį. Jame, be kitų augintinių, gyveno ne viena dešimtis įvairių roplių.
Šie gyvūnai čia jausdavosi taip gerai, kad atsivesdavo ir palikuonių. Raguvos mokyklos gyvajame kampelyje ne vienus metus perėjo pitonai. Šių beveik keturių metrų ilgio gyvūnų patelės išperėdavo po kelias dešimtis jauniklių.
Juos pardavęs, mokytojas už gautus pinigus pirkdavo ėdesio savo augintiniams.