Didžiuliai laumžirgių spiečiai pamarį užplūdo praėjusią savaitę. Dabar, pasisukus vėjo krypčiai, jie nešami Nidos link.
„Didžiosiose gaudyklėse laumžirgių prisirinko tiek, kad teko perpjauti tinklus. Jų čia – milijonai. Panašų reginį pastarąjį kartą mačiau 2009 metais”, – pasakojo Ventės rago ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys.
Iš paukščių gaudyklių kamerų ornitologams tenka rankomis krapštyti vabzdžius, o supjaustytus tinklus teks susiūti.
„Tinkluose matėme įvairių rūšių vabzdžių, tačiau apie 80 proc. yra keturdėmės skėtės”, – tikino ornitologas.
Mokslininkų stebėjimuose fiksuota, kad šie vabzdžiai gausiai migruoja kas dešimtus metus.
Spėjama, kad tokiai vabzdžių gausai šįmet palankias sąlygas sudarė gamta. Pavasaris buvo ilgas ir šaltas, po to staiga sparčiai kilo tiek oro, tiek vandens temperatūra.
„Dėl to galėjo vienu metu išsiristi didesnis vabzdžių skaičius”, – kalbėjo Lietuvos jūrų muziejaus Akvariumo skyriaus vedėjas Saulius Karalius.
Dėl karščio bangos pamaryje ne tiktai padidėjo vabzdžių spiečius. Kuršių mariose ėmus stigti deguonies, pradėjo dusti žuvys.
„Tai taip pat dėl gamtos ciklo. Gal dalis žuvų buvo nusilpusios po žiemos ir pavasarinio neršto. Kasmet tokių dalykų pasitaiko, tik didžioji jų dalis išnešama su srove į jūrą”, – teigė S. Karalius.
Šįkart smulkesnės žuvys nuklojo Nidos pakrantę. Jas iš marių ėmė ginti vėjas. Karštyje pūvančių žuvų kvapas riečia nosį poilsiautojams. „Net akvariume po neršto, dėl temperatūrų svyravimų pasitaiko, kad žuvys nugaišta”, – sakė S. Karalius.