Pasaulyje esame ne vieni. Ir visa, ką naudojame, mums tėra paskolinta“, - sako atlikėjas, projekto „Aš – žalias“ ambasadorius Jurgis Didžiulis.
Rūšiuoti šiukšles skatinantis projektas, Lietuvoje vykęs kone metus, pasiekė finišą. Sostinėje, Rotušės aikštėje, baigiamasis projekto renginys neatsitiktinai vyko trečiadienį. Į renginį Rotušės aikštėje susirinkę vaikai ir moksleiviai kartu paminėjo ir Pasaulinę žemės dieną.
Dalyvaudamas projekte „Aš - žalias“ J. Didžiulis, kaip ir šalies mokyklas lankę trys aktorių komandos, skleidė jose žinią, kodėl ir kaip reikia rūšiuoti šiukšles. O pavymui jų vedamų edukacinių renginių vyko ir įvairūs konkursai, padėję atsiskleisti jaunų žmonių kūrybiškumui.
„Viena priežasčių, kuri verčia žmones ignoruoti rūšiavimą – jie tiesiog to nemoka. Ir nesugalvoja, kaip patogiai tai padaryti namuose“, - sako aktorius Darius Petkevičius.
Tad neatsitiktinai projekto iniciatoriai buvo paskelbę idėjų konkursą „Stilingas funkcionavimas“, bei kvietė moksleivius ir studentus kurti atliekų rūšiavimą skatinančias reklamas.
„Namie, kiekviename kambariuose, yra pastatyta po dėžę, į kurią metame popierių. O mokykloje visi kaskart dalyvaujame akcijose, per kurias sunešame makultarūrą, stiklą, baterijas, neveikiančią elektros įrangą“, - patikino seserys iš Plungės rajono Platelių gimnazijos Laima ir Ieva Paulauskytės.
Visa tai, ką jos surūšiuoja ir sukaupia namuose, sutalpina į kieme esančius rūšiuotoms atliekoms skirtus konteinerius.
Šios moksleivės, kaip ir jų draugės iš gimnazijos, laimėjo konkursą „Mokinių vaizdo reklama“.
Pasak J. Didžiulio, kiekvienas žmogus turi pradėti "nuo savęs", - rūšiuoti atliekas namuose. Tačiau net ir suaugę žmonės šioje veikloje yra lyg pradinukai. Kur sutalpinti net tris šiukšlių dėžes? Ar kasdien jas išnešti į konteinerius? Kur išmesti sulčių ar pieno kartonines pakuotes? Tai klausimai, į kuriuos, anot J. Didžiulio, jam, kaip projekto ambasadoriui, teko atsakyti šimtus kartų.