Įvykiai Lietuvoje
1424 m. Krokuvos Vavelyje Lenkijos karaliene vainikuota Alšėnų kunigaikštytė Sofija Alšėniškė, arba Sonka. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto peršama 17 metų ištekėjo už Jogailos, buvo ketvirtoji jo žmona, tik su ja Jogaila turėjo vyriškosios lyties įpėdinių. Nors dėl vedybų iš stačiatikių perėjo į katalikų tikėjimą, vedyboms labai priešinosi dalis Lenkijos ponų. Sofijos Jogailienės sūnus Vladislovas Varnietis buvo Lenkijos ir Vengrijos karalius, Kazimieras Jogailaitis – Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius.
1916 m. vasario 12–14 d. Berne vyko lietuvių konferencija, kurioje dalyvavo Šveicarijos ir JAV lietuvių atstovai. Jie nutarė Pirmąjį pasaulinį karą užbaigsiančioje taikos konferencijoje reikalauti visiškos Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės.
1919 m. vasario 12–15 d. vyko Lietuvos kariuomenės kautynės su Raudonąja armija prie Alytaus. Po permainingų kautynių lietuviai, padedami vokiečių, atsiėmė miestą ir sužlugdė Raudonosios armijos vadovybės planą užimti Kauną puolimu iš pietų.
1989 m. atkurta Lietuvos ūkininkų sąjungos veikla. 1919 m. įkurta organizacija veikė iki sovietų okupacijos 1940 m.
1990 m. priimtas Vietos savivaldos pagrindų įstatymas.
1991 m. priimtas Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymas. Jis pakeitė ir Lietuvos mokslų akademijos statusą – paskelbė ją personaline akademija. Jos sudėtyje buvusios mokslo tyrimo įstaigos tapo savarankiškomis mokslo institucijomis.
Įvykiai pasaulyje
1541 m. Ispanijos konkistadorai dabartinės Čilės teritorijoje įkūrė Santjago miestą,
1818 m. Ispanijos valda Pietų Amerikos žemyne Čilė paskelbė nepriklausomybę.
1931 m. pradėjo transliuoti Vatikano radijas – oficiali Katalikų Bažnyčios Romos kurijos radijo stotis. Ta proga per radiją kalbėjo popiežius Pijus XI.
1941 m. pirmą kartą gydymo tikslais panaudotas penicilinas – Londono policininkui Alexanderiui, kurio veido žaizdoje išplito sunki infekcija, mikrobiologas Howardas Walteris Florey į veną suleido penicilino. Per 24 val. ligonio būklė žymiai pagerėjo, tačiau pasibaigus penicilino atsargoms po kelių dienų gydymas nutrūko ir infekcijai atsinaujinus kovo 15-ąją pacientas mirė.
1950 m. Vakarų Europos radijo ir televizijos transliuotojai įkūrė visuomeninių radijo ir televizijos transliuotojų tarptautinę asociaciją Europos transliuotojų sąjungą (EBU). Lietuva jos narė yra nuo 1993 m.
1955 m. Sovietų Sąjungos komunistų partijos CK ir Ministrų tarybos bendru nutarimu nuspręsta Kazachstane statyti tarpžemyninių balistinių raketų bandymų poligoną. Jo statytojų gyvenvietė 1958 m. pavadinta Leninsku, vėliau pervardinta Baikonūru (arba Baikonyru). Iš Baikonūro kosmodromo 1957 m. buvo paleistas pirmasis pasaulyje dirbtinis Žemės palydovas, 1961 m. – pirmasis žmogaus pilotuojamas erdvėlaivis. Po Sovietų Sąjungos iširimo Baikonūro kosmodromas iki 2050 m. yra išnuomotas Rusijai.
2019 m. Balkanų valstybė Makedonija pakeitė pavadinimą į Šiaurės Makedonija. Graikija blokavo Makedonijos pastangas įstoti į Europos Sąjungą ir NATO, reikalaudama, kad šalis pakeistų savo vardą – esą Makedonijos pavadinimas gali reikšti teritorines pretenzijas į Graikijos Makedonijos provinciją bei antikinį graikų paveldą.
Gimė
1809 m. – anglų gamtininkas, organizmų evoliucijos teorijos darvinizmo kūrėjas Charlesas Robertas Darwinas. Mirė 1882 m.
1809 m. – vienas žymiausių JAV prezidentų, laikomas nacionaliniu didvyriu, Abrahamas Lincolnas. Buvo griežtas vergijos priešininkas, 1860 m. jį išrinkus JAV prezidentu vienuolika vergvaldinių Pietų valstijų atsiskyrė nuo JAV ir sukūrė Amerikos konfederacijos valstijas. Siekė išsaugoti JAV vienybę, teigė, kad valstybė negali vienu metu remti ir laisvės, ir vergijos. 1865 m., praėjus 5 dienoms po Pietų valstijų kapituliacijos JAV pilietiniame kare, buvo nušautas konfedaratų fanatiko.
1870 m. – Vasario 16-osios Akto signataras, visuomenės veikėjas, ekonomistas Jonas Smilgevičius. Mirė 1942 m.
1881 m. – rusų baleto artistė, viena žymiausių XX a. balerinų Ana Pavlova. Mirė 1931 m.
1901 m. – vienas žymiausių lietuvių skulptorių, moderniosios skulptūros pradininkas Lietuvoje Juozas Mikėnas. Mirė 1964 m.
Mirė
1798 m. Sankt Peterburge staiga mirė (kai kurių istorikų nuomone, buvo nunuodytas) paskutinis Abiejų Tautų Respublikos valdovas Stanislovas Augustas Poniatovskis (66 m.).
1804 m. – vokiečių klasikinės filosofijos pradininkas ir žymiausias jos atstovas Immanuelis Kantas (79 m.).