Įvykiai Lietuvoje
1390 m., Lietuvoje kylant nepasitenkinimui įsigalinčiais lenkais ir pablogėjus santykiams su Jogaila ir jo vietininku Skirgaila, Vytautas Didysis Gardine atnaujino sutartis su Vokiečių ordinu ir su šalininkais pasitraukė į Prūsiją. Iš čia 1390 ir 1391 m. su Ordinu surengė nesėkmingus žygius į Vilnių.
1627 m. Latvijoje, Baldenmuižėje, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Švedijos delegatai pasirašė laikinas paliaubas dėl karo veiksmų Livonijoje nutraukimo. LDK atstovai jas sudarė be Abiejų Tautų Respublikos valdovo Zigmanto Vazos ir Lenkijos bajorų sutikimo, tai sukėlė didelį šių nepasitenkinimą. Lietuviai tikėjosi laimėti laiko, kad galėtų vėl surinkti kariuomenę ir lėšų jai išlaikyti. Švedai grąžino Lietuvai Biržus, leido laisvai prekiauti per Rygos uostą. Paliaubos galiojo iki birželio vidurio.
1789 m. Ketverių metų seimas panaikino Nuolatinę tarybą – Abiejų Tautų Respublikos vykdomosios valdžios instituciją, per kurią Respublikoje savo įtaką stiprino Rusija. Taryba buvo įsteigta 1775 m. spaudžiant Jekaterinai II. Ją sudarė ATR valdovas (jis buvo Tarybos pirmininkas), 18 senatorių ir 18 Seimo renkamų bajorų – po 9 nuo Lenkijos ir Lietuvos.
1923 m. Šilutėje įvyko Mažosios Lietuvos lietuvių politinis susirinkimas – vadinamasis Šilutės seimas. Jis pasivadino aukščiausia krašto atstovybe – Visuotiniu Klaipėdos krašto seimu ir priėmė deklaraciją, kurioje paskelbė, kad Klaipėdos kraštas autonomijos teisėmis jungiasi prie Lietuvos Respublikos. Sausio 24 d. Lietuvos Seimas šį nutarimą patvirtino.
Įvykiai pasaulyje
1795 m. Jungtinėms Provincijoms (šiaurės Nyderlandai) pralaimėjus karą su Prancūzija Provincijos panaikintos ir įkurta marionetinė Batavijos respublika. 1806 m. Napoleonas I ją paskelbė Olandijos karalyste ir jos valdovu paskyrė savo brolį Liudviką Bonapartą.
1899 m. Didžioji Britanija ir Egiptas pasirašė susitarimą dėl bendro Sudano valdymo. Kraštas pavadintas Didžiosios Britanijos–Egipto Sudanu. Jį Egipto chedivo vardu valdė britų generalgubernatorius, kurį Didžiosios Britanijos vyriausybei pritariant skyrė ir atleido Egipto chedivas.
1966 m. Indira Ghandi išrinkta Indijos ministre pirmininke. Sausio 24-ąją ji pradėjo oficialiai eiti Indijos vyriausybės vadovės pareigas.
2006 m. NASA paleido kosminį zondą „New Horizons“ Plutono planetai tirti. 2007 m. vasario 28 d. jis praskriejo pro Jupiterio orbitą, 2008 m. birželio 8 d. – Saturno, 2011 m. kovo 18 d. – Urano, 2014 m. rugpjūčio 25 d. – Neptūno ir 2015 m. liepos 14 d. praskriejo arčiausiai Plutono ir tyrė jo savybes.
Gimė
1736 m. – anglų inžinierius ir išradėjas Jamesas Wattas. Sukūrė dviejų taktų garo mašiną, kurios stūmoklį varė suslėgtas garas. Pirmasis pavartojo galios matavimo sąvoką – arklio galią, vėliau jo vardu buvo pavadintas kitas galios matavimo vienetas. Mirė 1819 m.
1809 m. – amerikiečių rašytojas, detektyvinės literatūros pradininkas Edgaras Allanas Poe. Mirė 1849 m.
1839 m. – prancūzų dailininkas postimpresionistas Paulis Cézanne’as. Mirė 1906 m.
1944 m. – aktorius Gediminas Girdvainis. Mirė 2020 m.
1956 m. – Kovo 11-osios Akto signataras Saulius Pečeliūnas.
Mirė
1914 m. – Prancūzijos karo ir valstybės veikėjas, demaskavęs Dreyfuso bylos aferą, Marie-Georges’as Picquart’as (59 m.). Paskirtas Prancūzijos žvalgybos viršininku nustatė, jog Vokietijos žvalgybai informaciją teikė karininkas M.Esterházy, ir pareikalavo peržiūrėti Alfredo Dreyfuso bylą.
2010 m. – visuomenės veikėjas, ekonomistas Saulius Pečiulis (49 m.). 1988 m. balandžio mėn. dienraštyje „Komjaunimo tiesa“ paskelbęs poleminį straipsnį „Akla praeities nostalgija“ pirmasis viešai pasisakė prieš istorinių ir politinių įvykių sovietinį traktavimą. Buvo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės, vėliau Sąjūdžio Seimo narys.