Įvykiai Lietuvoje
1437 m. netekęs Vokiečių ordino paramos Švitrigaila pasidavė Lenkijai ir atidavė jai valdomas savo žemes – Kijevą, Voluinę ir Podolę.
1636 m. Vilniaus Žemutinėje pilyje Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vladislovo Vazos įsteigtas profesionalus operos teatras parodė operą „Elenos pagrobimas“. Ši data laikoma operos Lietuvoje pradžia.
1990 m. Lietuvos laisvės lyga, kritikuodama vyriausybės reformas ir reikalaudama jos atsistatydinimo, Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje pradėjo bado akciją.
1991 m. Aukščiausioji Taryba patvirtino Lietuvos heraldikos komisijos patikslintą valstybės herbo variantą kaip oficialų valstybės herbą.
1993 m. apaštalinę kelionę po Lietuvą susitikimu Vilniaus arkikatedroje bazilikoje su Lietuvos kunigais, vienuoliais ir klierikais pradėjo popiežius Jonas Paulius II.
2006 m. pradėjo transliuoti „MTV Lietuva“. Programa gyvavo iki 2009 m. lapkričio 18 dienos.
2009 m. Bulgarijoje sulaikytas Kauno nusikaltėlių autoritetas Henrikas Daktaras. Tarptautinė H.Daktaro paieška buvo paskelbta vasarį. Daktarų grupuotės vadeiva dingo prieš pat 2008‑ųjų Kalėdas, kai policija sulaikė jo bendražygius. Į Bulgariją pasprukęs Daktaras naudojosi svetimais dokumentais, prisistatinėjo Kostos vardu, pakeitė išvaizdą ir tapo stačiatikiu.
Įvykiai pasaulyje
Rugsėjo 4-ąją nuo imperatoriaus Augusto laikų Senovės Romoje prasidėdavo vyriausiojo dievo Jupiterio garbei skirtos Romėnų žaidynės. Jos vykdavo visą savaitę, būdavo aukojama Jupiteriui, miesto gatvėmis eidavo iškilmingos procesijos.
476 m. iš Romos imperatoriaus Romulo Augustulo atimtos imperatoriaus regalijos. Priverstas atsisakyti sosto jis buvo ištremtas į vilą šalia Neapolio. Italijos karaliumi buvo paskelbtas prieš jį sukilęs karvedys Odoakras. Jis yra pirmasis barbarų kilmės Italijos valdovas. Romulo Augustulo pašalinimas žymi Vakarų Romos imperijos žlugimą.
1781 m. kelios iš Ispanijos atvykusios šeimos Amerikos žemyne įkūrė gyvenvietę, kurią pavadino „El Pueblo de la Reina de los Angeles“, kitais duomenimis – „Pueblo de Nuestra Señora de los Angeles de Porciuncula“. Rugsėjo 4-oji laikoma dabartinio JAV miesto Los Andželo įkūrimo data.
1870 m. Paryžiuje Nacionalinio susirinkimo rūmus užėmę paryžiečiai, nepatenkinti Prancūzijos kariuomenės nesėkmėmis Prancūzijos ir Prūsijos kare, nuvertė nuo sosto Napoleoną III ir privertė Nacionalinį susirinkimą paskelbti Trečiąją respubliką. Valstybinis perversmas buvo įvykdytas be kraujo praliejimo.
1998 m. įkurta JAV informacinių technologijų ir interneto paslaugų bendrovė „Google“.
Gimė
973 m. – Vidurio Rytų mokslininkas al Biruni. Mokėjo turkų, persų, hindi, sanskrito, sirų kalbas, rašė arabų kalba, gilinosi į įvairius mokslus. Pirmasis Vidurio Rytuose teigė, kad Žemė sukasi aplink Saulę. Jo Žemės platumos bei ilgumos ir įvairių medžiagų tankio apskaičiavimai yra artimi dabartinio mokslo duomenims. Mirė 1048 ar 1050 m.
1824 m. – austrų kompozitorius, vienas žymiausių simfonistų Antonas Bruckneris. Mirė 1896 m.
1877 m. – Latvijos valstybės veikėjas, paskutinis prieškario prezidentas Karlis Ulmanis. 1917 m. su kitais įkūrė Latvijos tautos tarybą, kuri paskelbė Latvijos nepriklausomybę. Mirė 1942 m. sovietų kalėjime.
1902 m. – žurnalistas ir leidėjas, filosofas Juozas Keliuotis. Propagavo katalikybės principais grindžiamą lietuvių modernųjį meną. Mirė 1983 m.
1924 m. – krepšininkas ir treneris Justinas Lagunavičius. Mirė 1997 m.
Mirė
1555 m. – Vilniaus vyskupas Povilas Alšėniškis (apie 65 m.). Kovojo su protestantais, globojo menus, atstatė 1529 m. sudegusią Vilniaus katedrą.
1907 m. – norvegų kompozitorius Edvardas Griegas (64 m.).
1951 m. provokatoriaus iškviestas į susitikimą žuvo Lietuvos pasipriešinimo okupaciniams režimams vienas vadų Juozas Lukša-Daumantas (30 m.).
1965 m. – vokiečių ir prancūzų filosofas ir gydytojas, Nobelio taikos premijos laureatas Albertas Schweitzeris (90 m.). Teigė, kad kultūros nuosmukis pasireiškia esant materialių ir visuomeninių, o ne dvasinių ir individualių vertybių viršenybei. Šio nuosmukio pagrindinė priežastis ta, kad Vakarų kultūra neturi tinkamo dorovinio pagrindo. Toks pagrindas, jo manymu, yra pagarbos gyvybei principas: gėris yra tai, kas įtvirtina gyvybę, blogis – kas jai kenkia. Blogis neišnaikinamas – jis gali būti tik sumažintas.
2000 m. – architektas, antisovietinio ir antinacinio pasipriešinimo dalyvis, Gotlando komunikato sumanytojas ir redaktorius Jonas Pajaujis (80 m.). Mirė Gotlando saloje, palaidotas Kalvarijoje.