Įvykiai Lietuvoje
1812 m. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė su sostine Vilniumi, atkurta Napoleonui užėmus Lietuvą, formaliai prijungta prie Varšuvos kunigaikštystės. Vilniaus universiteto studentų iniciatyva Vilniaus katedroje iškilmingai pasižadėta atnaujinti uniją su Lenkija, tokį aktą paskelbė ir aukščiausioji Lietuvos valdymo institucija Lietuvos laikinoji komisija.
1920 m. vykstant Lenkijos ir sovietų Rusijos karui Raudonoji armija užėmė Vilnių.
1925 m. Antanas Gustaitis suprojektavo pirmąjį sportinį lėktuvą ANBO‑I. 1925–1939 m. iš viso buvo pagaminta 66 devynių tipų ANBO lėktuvai.
1940 m. paskelbti rinkimai į vadinamąjį Liaudies seimą. Oficialiai kandidatus iškėlė per naktį sukurta Darbo sąjunga. Rinkimuose dalyvauti buvo uždrausta ne tik tautininkams ir kitoms dešiniosioms partijoms, bet ir autoritarinio valdymo priešininkams valstiečiams liaudininkams. Dar prieš rinkimus pradėta suiminėti vadinamuosius liaudies priešus – buvo sudaryti jų sąrašai.
1992 m. Aukščiausioji Taryba slaptu balsavimu pritarė nepasitikėjimo ministru pirmininku Gediminu Vagnoriumi pareiškimui.
1999 m. Lietuvoje įsigaliojo Europos žmogaus teisių konvencijos šeštasis protokolas, draudžiantis taikos metu skirti ir vykdyti mirties bausmę.
Įvykiai pasaulyje
1789 m. Prancūzijoje prasidėjus revoliucijai paryžiečių minia, tikėdamasi rasti ginklų, užėmė Bastilijos kalėjimą. Į šį valstybinį kalėjimą kaliniai buvo sodinami karaliaus įsakymu, be teismo. Bastilija, kaip Burbonų savivalės ir despotizmo simbolis, per kelis mėnesius buvo nugriauta. Nuo 1880 m. liepos 14‑oji yra Prancūzijos nacionalinė šventė.
1795 m. Prancūzijos Konventas specialiu dekretu valstybės himnu įteisino „Marselietę“. Šią vakarėliui skirtą dainą 1792 m. naktį iš balandžio 24-osios į 25-ąją Strasbūre sukūrė nacionalinės gvardijos inžinierių kapitonas Claude’as Josephas Rouget de Lisle’is ir pavadino „Reino armijos kovos daina“. Netrukus ji paplito prancūzų kariuomenėje, dainą ypač išpopuliarino Marselio savanorių batalionas.
1933 m. Vokietijoje uždrausta visų partijų, išskyrus nacionalsocialistų, veikla ir įsigaliojo draudimas kurti naujas partijas.
1958 m. Irake kariškiai, vadovaujami generolo Abd al-Karimo Qasimo, nužudė karalių Feisalį II ir įvykdė valstybės perversmą. Irakas paskelbtas respublika. Šalyje švenčiama valstybinė šventė – Respublikos diena.
2015 m. NASA kosminis zondas „New Horizons“ praskriejo arčiausiai Plutono. Buvo tiriama šios nykštukinės planetos paviršius, atmosfera, magnetinis laukas ir kitos savybės. Iki 2006 m., kai buvo patikslinta planetos apibrėžtis, Plutonas laikytas devintąja, toliausiai nuo Saulės skriejančia planeta.
2016 m. Prancūzijos mieste Nicoje švenčiant Bastilijos paėmimo dieną įvykdytas teroristinis išpuolis – sunkvežimis įvažiavo į pėsčiųjų minią krantinėje, žuvo 86 žmonės.
Gimė
1862 m. – austrų dailininkas Gustavas Klimtas. Mirė 1918 m.
1913 m. – JAV prezidentas Geraldas Fordas. Prezidentu tapo po Votergeito bylos atsistatydinus Richardui Nixonui – yra vienintelis nerinktas JAV prezidentas. Tęsė R.Nixono santykių su SSRS ir Kinija gerinimo bei tarptautinės įtampos mažinimo politiką, jo valdymo metais visa JAV kariuomenė išvesta iš Pietų Vietnamo. Mirė 2006 m.
1918 m. – žymiausias švedų režisierius, moderniojo kino vienas pradininkų Ingmaras Bergmanas. Mirė 2007 m.
Mirė
1887 m. – vokiečių pramonininkas ir išradėjas Alfredas Kruppas (75 m.). Tėvo įkurtą plieno liejyklą pavertė didžiausia Vokietijos metalurgijos ir mašinų gamybos bendrove. Buvo didžiausias to meto ginklų gamintojas Europoje, jo patobulinti artilerijos įrenginiai padėjo vokiečiams 1871 m. laimėti karą su Prancūzija.
1910 m. – prancūzų kilmės rusų baleto artistas, baletmeisteris Marius Petipa (91 m.). Jo choreografijos baletai sudaro klasikinio baleto repertuaro pagrindą ir tebestatomi daugelyje valstybių.
1986 m. – kompozitorius Benjaminas Gorbulskis (60 m.). Sukūrė daugiau kaip 600 dainų ir romansų.
1998 m. – vienas „McDonald’s“ restorano įkūrėjų Ricardas McDonaldas (89 m.). Su broliu Maurice’u 1940 m. Kalifornijoje įkūrė nedidelę užkandinę „drive-in“, kuri, išgarsėjusi dėl pieno kokteilių, išaugo į didžiausią pasaulyje greito maisto restoranų tinklą.