Įvykiai Lietuvoje
1893 m. į Kražius, kur parapijiečiai nuo rugsėjo vidurio budėjo prie bažnyčios, kad jos caro nurodymu nenugriautų, atvyko Kauno gubernatorius su 70 policininkų ir žandarų. Kražiečiai pasipriešino ir policininkus nugalėjo. Kitą rytą iš Varnių atvykę Dono kazokai išvadavo bažnyčios palėpėje užsibarikadavusį gubernatorių, jiems buvo leista siaubti Kražius. Dėl kazokų smurto žuvo ir nuo žaizdų mirė 9 žmonės, apie 50 buvo sužeista, 16 žmonių buvo nuplakta. Žinia apie įvykius, vadinamus Kražių skerdynėmis, Europoje sukėlė visuomenės pasipiktinimą. Kražių bažnyčia buvo uždaryta, bet nenugriauta, vėl pradėjo veikti 1910 m.
1919 m. prasidėjo mūšis su bermontininkais prie Radviliškio. Kitos dienos rytą Lietuvos kariams iš skirtingų pusių įsiveržus į Radviliškį bermontininkai iš miesto pabėgo. Lapkričio 22-osios vakare į Radviliškį traukiniu atvykęs Tautų Sąjungos Karinės kontrolės komisijos pirmininkas Henri Albert’as Niesselis pareikalavo nutraukti Lietuvos kariuomenės puolimą ir atsitraukti į buvusias pozicijas. Negavęs vyriausybės nurodymų fronto vadas Kazys Ladyga pakluso ir lapkričio 23 d. įsakė trauktis.
1920 m. naktį iš lapkričio 20 į 21 d. Lietuvos kariuomenė pradėjo Lucijano Żeligowskio karinių dalinių puolimą. Širvintos buvo apeitos iš šono mišku ir po trumpo mūšio užimtos. Po pietų buvo išvaduoti ir Giedraičiai, tačiau Tautų Sąjungos Karinės kontrolės komisijai reikalaujant tą pačią dieną kovos veiksmai buvo nutraukti.
1922 m. Pirmojo Seimo pirmininko pareigas pradėjo eiti krikščionių demokratų partijos atstovas Leonas Bistras. Šiame poste pakeitė Justiną Staugaitį.
1981 m. įvyko viena didžiausių ekologinių katastrofų Lietuvos pajūryje. Per audrą su Gibraltaro vėliava plaukiojantis tanklaivis „Globe Assimi“ sudužo prie Klaipėdos uosto šiaurinio molo. Išsiliejus apie 17 tūkst. tonų mazuto buvo pažeista ekosistema.
1998 m. Varėnoje užregistruota žemiausia lapkričio mėnesio temperatūra – 22 laipsniai šalčio.
2002 m. Čekijos sostinėje Prahoje vykstančiame NATO viršūnių susitikime Lietuva buvo pakviesta tapti Aljanso nare.
Įvykiai pasaulyje
1783 m. pirmą kartą karšto oro balionu su geležine pakura skrido žmonės – du oreivystės pradininkai prancūzai savanoriai. Balionu jie pasiekė 1000 m aukštį ir po 25 min. saugiai nusileido už 10 km.
2004 m. Ukrainoje po prezidento rinkimų antrojo turo nugalėtoju paskelbtas tuometis ministras pirmininkas, Rusijos remiamas Viktoras Janukovyčius. Opozicijos lyderiai Viktoras Juščenka ir Julija Tymošenko, apkaltinę Centrinę rinkimų komisiją rezultatų klastojimu, paragino ukrainiečius rengti pilietinio nepaklusnumo akcijas. Šalyje prasidėjo Oranžinė revoliucija.
2013 m. Ukrainos prezidentas V.Janukovyčius per Europos Sąjungos Vadovų Tarybos susitikimą Vilniuje atsisakė pasirašyti, kaip buvo tikėtasi, Asociacijos sutartį su Europos Sąjunga. Kijeve prasidėjo prieš Ukrainos prezidentą nukreiptos demonstracijos ir neramumai, šalyje kilo politinė krizė.
2013 m. Rygoje įgriuvus prekybos centro „Maxima“ stogui žuvo 54 žmonės.
Gimė
1694 m. – prancūzų rašytojas ir filosofas, vienas žymiausių prancūzų Švietimo epochos filosofų ir teoretikų Voltaire’as. Mirė 1778 m.
1898 m. – Belgijos dailininkas siurrealistas René Magritte’as. Mirė 1967 m.
1952 m. – teatro režisierius, Nacionalinės premijos lauretas Eimuntas Nekrošius. Mirė 2018 m.
1954 m. – krepšininkas ir krepšinio treneris Jonas Kazlauskas.
Mirė
1695 m. – anglų kompozitorius ir vargonininkas, žymiausias XVII a. anglų muzikos kūrėjas Henry Purcellis (apie 37 m.).