Įvykiai Lietuvoje
1990 m. įkurta buvusių politinių kalinių organizacija – Lietuvos politinių kalinių sąjunga.
Įvykiai pasaulyje
1917 m. Lietuvos Brastoje (dabar Brestas Baltarusijos pietvakariuose prie Lenkijos sienos) prasidėjo taikos derybos tarp Sovietų Rusijos vyriausybės ir Vokietijos.
1956 m. Didžioji Britanija ir Prancūzija išvedė iš Egipto savo kariuomenes, kurios čia buvo nuo liepos mėnesio prasidėjus Sueco krizei. Krizė kilo, kai Egipto prezidentas paskelbė apie Sueco kanalo, kuris priklausė Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos bendrovei, nacionalizavimą. Britai atsakė įšaldydami Egipto sąskaitas ir paskelbdami kariuomenės mobilizaciją bei kartu su Prancūzija ir Izraeliu sudarydami trišalę koaliciją Sueco kanalo kontrolei susigrąžinti. Dėl Sueco kilo antrasis Izraelio ir arabų karas, per kurį Izraelis užėmė tuo metu Egipto kontroliuojamą Gazos ruožą.
1989 m. po 24 metus trukusios diktatūros Rumunijoje nuverstas Nicolae Ceauşescu režimas. N.Ceauşescu su žmona Elena pabėgo iš sukilėlių užimto Bukarešto, bet tą pačią dieną kariuomenės, kuri perėjo į sukilėlių pusę, buvo sulaikyti, karinio tribunolo paskubomis nuteisti ir gruodžio 25 d. sušaudyti.
1990 m. Lenkijos prezidentu prisaikdintas „Solidarumo“ lyderis Lechas Wałęsa.
1995 m. Vakarų Kranto miestą Betliejų, esantį 8 kilometrai nuo Jeruzalės, pagal 1993 m. Oslo susitarimą Izraelis perdavė Palestinos autonomijai.
Gimė
1858 m. – italų kompozitorius, operų „Toska“, „Madam Baterflai“ir „Bohema“ autorius Giacomo Puccini. Buvo įsitikinęs, kad muzika ir veiksmas operoje turi būti neatskiriami, todėl jo operose nėra uvertiūrų. Mirė 1924 m.
1876 m. – italų rašytojas, futurizmo pradininkas ir teoretikas Filippo Tommaso Marinetti. 1909 m. prancūzų dienraštyje „La Figaro“ publikavo „Futurizmo manifestą“, kuriame aukštino greitį, techniką, pavojų, jėgą, karą. 1918 m. įkūrė Futuristų politinę partiją, po metų ji įsiliejo į Benito Mussolini fašistų kovos būrius. F.T.Marinetti tapo vienu pirmųjų Fašistų partijos šalininkų ir narių. Mirė 1944 m.
1885 m. – operos solistas Kipras Petrauskas. 1920 m. su kitais Lietuvių meno kūrėjų draugijos nariais įkūrė profesionalųjį lietuvių operos teatrą – Operos vaidyklą. Tais pačiais metais gruodžio 31 d. šio teatro pirmajame spektaklyje – G.Verdi operoje „Traviata“ – dainavo Alfredo partiją. Mirė 1968 m.
1896 m. – dainininkas, aktorius mėgėjas ir literatas, pasirašinėjęs Pupų Dėdės slapyvardžiu, Petras Biržys. Prieškario Lietuvoje rengė labai populiarias radijo laidas „Pupų Dėdės pastogėje“. Mirė 1970 m.
Mirė
1815 m. – Abiejų Tautų Respublikos valstybės ir karinis veikėjas Juozapas Ignotas Tiškevičius (91 m.). Vadovavo kavalerijos pulkui, kuris rėmė Prancūzijos imperatorių Napoleoną I per jo karus Europoje ir žygį į Maskvą.
1941 m. – kompozitorius Jurgis Karnavičius (57 m.).
1952 m. – modernistinės krypties rašytojas, diplomatas Jurgis Savickis (62 m.).
1989 m. – airių rašytojas, rašęs angliškai ir prancūziškai, Nobelio premijos laureatas Samuelis Beckettas (83 m.). Labiausiai išgarsėjo 1952 m. sukurta drama „Belaukiant Godo“, kuri įėjo į teatro istoriją kaip absurdo dramaturgijos šedevras.
1999 m. – teatro aktorė Lidija Kupstaitė-Drobnienė (79 m.).
2014 m. – anglų roko ir bliuzo atlikėjas Joe Cockeris (70 m.)