Judrioje Gimnazijos ir Šv. Gertrūdos gatvių sankryžoje stovi masyvus dviejų aukštų su palėpe pastatas. Šis XIX amžiuje iškilęs gyvenamasis namas pastaruosius du dešimtmečius buvo apleistas.
Dabartinis jo savininkas verslininkas Edvinas Mamedovas pastato fasadą pagaliau restauravo ir vaiduoklis virto baltu statiniu. Neseniai jo languose atsirado nuotaikingi piešiniai su frazėmis.
Viename pavaizduotas Napoleonas Bonaparte’as, kuriam ant galvos vietoj kepurės uždėtas taip pat vadinamo torto gabalas.
Piešinyje su užrašu „Lietuviai lygina eglutes“ pavaizduota, kaip moterys paklojusios egles ant lyginimo lentų jas lygina laidynėmis.
Viename langų galima pamatyti ir piešinį „Pasodinti medį“. Čia nupieštas tarsi ant akmens prisėdęs medis.
Piešinyje „It musę kandęs“ pavaizduotas musę kandantis žmogus, o darbe „Svogūnų laiškai“ nupieštos dvi svogūnų galvos su veidais, kojomis ir rankomis, kurios skaito laišką.
Iš viso languose eksponuojami 42 piešiniai. Kiekvieną jų norisi atidžiai apžiūrėti ir nusišypsoti.
E. Mamedovas pasakojo norėjęs, kad pastatas taptų gyvas ir įdomus jau dabar, kol darbai vyks jo viduje.
„Kreipiausi į gatvės meno kūrėjus. Jie siūlė įvairias idėjas, bet jaučiau, kad kažko trūksta. Tada sužinojau apie dailininkę Hertą Burbę. Ji sukūrė piešinius, kurie sužavėjo.
Nuostabu, kad į mums įprastas frazes menininkė sugeba pažvelgti netikėtu kampu ir tai pavaizduoja šmaikščiai bei geranoriškai“, – sakė verslininkas.
Pati dailininkė H. Burbė savo piešinius vadina keistamintėmis – kalbainiais.
Ant restauruojamo pastato turėtų atsirasti dar keli nauji piešiniai.
Žinomas karikatūristas Vladimiras Beresniovas-Vlaberis tikino, kad šios karikatūrų meistrės darbai jam labai patinka.
„Tai – perspektyvi karikatūristė. Pavasarį išleidome „Lietuvos karikatūros antologiją“. Joje tarp 112-os autorių kūrinių yra ir penkios kaunietės dailininkės H.Burbės karikatūros.
Džiugu, kad šaipokų gretas papildo nauji kūrėjai“, – sakė V. Beresniovas.