Tinkamai suplanuoti darbus padės sėjos kalendorius. Jis nurodys derlingas ir nederlingas sėjai skirtas dienas. Taip pat įvardys svarbiausius dalykus, kuriuos būtinai reikėtų atlikti sausio mėnesį.
Mėnulio sėjos kalendorius 2025 m. sausio mėn.
2025 m. sausio mėnesio daržininko kalendoriuje atsižvelgiama į mėnulio fazę ir zodiako ženklą, kuriame mūsų palydovas būna kiekvieną mėnesio dieną. Pilnaties ir jaunaties datos laikomos neproduktyviomis bet kokioms kultūroms. Tokiais laikotarpiais augalai tampa labai pažeidžiami ir neigiamai reaguoja į bet kokią sąveiką. Sausio mėnesį tokios fazės bus 13 ir 29 dienomis.
Palankiausios dienos sėjai sausio mėnesį yra šios: 1, 4–5, 8–11, 22–23, 26–27, 31.
Nepalankios derliui dienos yra 3, 13–15, 19, 28–30.
Ką sėti sausio mėnesį namuose ir atvirame grunte
Žiemos viduryje jau pradedama sėti daigų sėklas. O ant palangės ir šiltnamyje auginamų augalų pasirinkimą riboja tik jūsų fantazija.
Sąraše, ką sodinti sausio mėnesį, yra paprikų, pomidorų, baklažanų, porų, braškių, taip pat įvairių gėlių: primulių, begonijų, petunijų ir kitų.
Konkrečius augalus rekomenduojama sėti šiomis dienomis:
šiltnamio augalus ir daržovių daigus – sausio 1, 4–6, 8–12, 20–23, 31 d;
vaistažoles, prieskoninius aygalus, salotas – sausio 1–2, 4–10, 17, 21–23, 31 d;
medžių ir krūmų sodinukus – sausio 1, 4, 8–10, 18, 26–27 d;
gėles – sausio 1–2, 5–9, 11, 21–23, 26, 31 d;
Nepamirškite, kad sausį pasėtus augalus reikia papildomai apšviesti lempomis, nes šviesusis paros metas dar trumpas.
Ką reikia daryti sausio mėnesį sode ir darže
Nepamirškite medžių priežiūros, kitaip prisidarysite darbo pavasarį.
Žiemos viduryje svarbu apžiūrėti sodą ir nupjauti ligotas šakas. Jei numatoma, kad temperatūra bus aukštesnė už nulį, galite apdoroti medžius nuo kenkėjų ir nubalinti kamienus.
Šilumą mėgstančius augalus reikia pridengti nuo šalčio, jei orų prognozė rodo didelį minusą. Nuo šalčio juos apsaugokite burpluoščiu, agropluoštu arba spunbondu.
Jei sode ar darže aptikote pelių pėdsakų, sklype pastatykite graužikų gaudykles. Sodo kenkėjai dažnai žiemoja žmonių sklypuose.
Per didelius šalčius lesinkite paukščius, nes žiemą jiems sunku rasti maisto. Jei pasirūpinsite perinčiais paukščiais, vasarą jie jūsų sode gaudys vabzdžius. Tačiau pirmiausia perskaitykite ir prisiminkite, ką galima dėti į paukščių lesyklą.
Šaltinis: unian.net