Pelenuose taip pat yra kalcio, fosforo, magnio ir kitų mikroelementų, kurie atlieka svarbų vaidmenį sveikam augalų augimui.
Ką užtikrina pelenų naudojimas žiemą – reikalingi elementai ir naudingos medžiagos dėl tirpstančio sniego palaipsniui prasiskverbia į dirvožemį, taip sudarydamos palankias sąlygas būsimų augalų šaknų sistemai.
Be to, pelenai padeda neutralizuoti dirvožemio rūgštingumą, todėl pagerėja jo struktūra.
Pelenus reikia tolygiai paskleisti dirvos paviršiuje, kad būtų išvengta tam tikrų vietų persotinimo. Geriausia pelenus paskleisti ant sniego plonu sluoksniu, kad tirpstant sniegui jie susimaišytų su vandeniu. Taip bus išvengta naudingų medžiagų išplovimo.
Smėlio ir lengvuose dirvožemiuose 1 kv. m plote paskleiskite 100–150 g pelenų, o molinguose dirvožemiuose – iki 200 g pelenų. Siekiant išvengti azoto nuostolių, pelenų negalima maišyti su amoniakinėmis trąšomis.
Žiemos tręšimas pelenais naudingas obelims, serbentams ir avietėms. Iš daržovių pasėlių galima tręšti bulves, morkas, svogūnus ir česnakus. Pelenai padeda sustiprinti šaknų sistemą, padidina atsparumą ligoms ir pagreitina vaisių nokimą.
Pelenų neverta naudoti sklype, kuriame auginami rūgštų dirvožemį mėgstantys augalai.
Šaltinis: gordonua.com