Dėl nuolatinio vonios naudojimo, kieto vandens, kuris teka iš čiaupų, laikui bėgant ant jos gali atsirasti geltonų dėmių, rūdžių, kalkių dėmių ir kitų teršalų.
Dėmėms ir nešvarumams pašalinti galite naudoti įvairią buitinę chemiją iš parduotuvės, tačiau ne mažesnį poveikį turi ir „liaudiški metodai“.
Norėdami saugiai išbalinti, turėtumėte atsižvelgti į medžiagą, iš kurios pagaminta vonia.
Kaip išbalinti ketaus arba plieno vonią
Ketaus vonią, kaip ir plieninę, po kiekvieno naudojimo pageidautina nuplauti paprastu vandeniu ir nušluostyti kempine, o kartą per savaitę atlikti generalinį valymą.
Tokią vonią galite išbalinti šiomis naminėmis priemonėmis:
Seną ketaus vonią nuo rūdžių gerai galima išbalinti peroksidu ir amoniaku.
Sumaišykite šiuos ingredientus lygiomis dalimis ir įtrinkite jais vonios sieneles. Palikite pusvalandį arba ilgiau, jei vonia labai sena. Nuvalykite kempine ir gerai nuplaukite vandeniu.
Panašiai vonią galite valyti valgomosios druskos ir terpentino mišiniu. Sumaišykite 40 ml terpentino ir 100 g valgomosios druskos, užtepkite ant nešvarių vietų, lengvai patrinkite, palikite 20 minučių ir nuplaukite vandeniu.
Atskieskite citrinos rūgštį vandenyje, apipurkškite tirpalu vonios paviršių. Palikite bent valandai. Nuplaukite kempine ir dideliu kiekiu vandens. Šiuo metodu galima išvalyti net labiausiai purviną vonią. Vietoj citrinos rūgšties vonią galite balinti actu.
Vonią galite išbalinti taip – pripilkite vonią vandens, įpilkite 500 ml baliklio ir palikite kelioms valandoms. Išleidę vandenį, gerai nuvalykite visus kraštus. Chloras suardys apnašas ir rūdis, taip pat išbalins pageltusias vietas. Nors šis metodas veiksmingas, jis nėra labai sveikas dėl chloro garavimo.
Kaip išbalinti emaliuotą vonią
Emaliuotoms vonioms valyti galite naudoti šarmines priemones, tačiau be rūgšties.
Emaliuotą vonią galima valyti paprasta valgomąja soda. Praskieskite sodą vandeniu iki tirštos konsistencijos, ištepkite ja visą paviršių, patrinkite ir nuplaukite.
Skalbimo milteliai arba šveitimo milteliai taip pat padės atsikratyti emaliuotos vonios nešvarumų. Juo reikėtų įtrinti nešvarumų vietas, taip pat kitais atvejais palikti 10 minučių ir nuplauti vandeniu. Reikėtų vengti naudoti skalbimo miltelius ant abrazyvinių vonios dalių, kad nepažeistumėte jos paviršiaus.
Kaip išbalinti akrilinę vonią
Akrilinio paviršiaus vonios yra jautriausios valymo priemonėms, tokiems paviršiams negalima naudoti abrazyvinių medžiagų. Kaip valyti akrilinę vonią:
Akrilo vonią ištepkite vandeniu sudrėkinta valgomąja soda ir palikite 20 minučių. Po to ant sodos sluoksnio užtepkite acto. Palikite dar 30–40 minučių ir nuplaukite vandeniu.
Paimkite balto audinio gabalėlį, pamirkykite jį acte ir uždėkite ant surūdijusios ar kalkėtos vietos 30 minučių. Nuplaukite vandeniu ir patrinkite kempine.
Atskieskite citrinos rūgštį vandenyje ir užtepkite ant probleminių vietų. Palikite 10–15 minučių ir nuplaukite.
Akrilinę vonią taip pat galima valyti taip:
pripildykite akrilinę vonią šiek tiek šilto vandens. Įpilkite pakelį citrinos rūgšties arba 1,5 litro acto. Viską palikite per naktį, bet ne ilgiau kaip 12 valandų. Ryte išpilkite vandenį ir nuplaukite švariu vandeniu.
Šaltinis: tsn.ua