Vilniečiai paskirstė milijoną eurų erdvėms šalia savo namų: štai, kam pasisekė

2024 m. lapkričio 7 d. 12:34
Ne kartą lyderių pozicijas kovoje dėl finansavimo įgyvendinimui keitusios vilniečių idėjos jau išsirikiavo laimėtojų eilėje. Per artimiausius metus ar dvejus mieste atsiras, bus atnaujintos ar įveiklintos 32 laisvalaikio, sporto ir poilsio erdvės šalia namų.
Daugiau nuotraukų (11)
„Kiekvienas turime savo miesto ateities viziją ir lūkestį, kaip miestas turi atrodyti, ko reikia jo viešosioms erdvėms, kuria kryptimi reikėtų eiti. Visuomet skatiname šeimininkiškumo jausmą ir bendradarbystę, tačiau „Dalyvauk! Vilnius“ patiems gyventojams leidžia tapti pokyčių mieste autoriais“, – vilniečių įsitraukimu į dalyvaujamojo biudžeto programos skirstymą džiaugiasi Vilniaus savivaldybės organizacijos vystymo grupės vadovė Lina Koriznienė.
Gyvenamosios aplinkos pagerinimui ir įveiklinimui numatytą 1 mln. eurų balsuodami vilniečiai paskirstė taip: po 150 tūkst. eurų skyrė trims didelės apimties idėjoms (Gamtos edukaciniam tvenkinių parkui Naujininkuose, Riedlenčių parkeliui Verkiuose bei sporto parkas Naujojoje Vilnioje.
Didžiojoje idėjoje „SALININKŲ GAMTOS EDUKACINIS TVENKINIŲ PARKAS“ (Naujininkuose) aprašoma vizija: aplink vandens telkinius sukurti pažintinį taką „Vėjas gluosniuose“. Populiarinti „laukinius želdynus“, parke sukurti savotišką labirintą, tunelius edukacinei ir pramoginei veiklai – vietos gyventojams ir netoliese esančioms ugdymo įstaigoms“. Dar 500 tūkst. eurų paskirstyta mažos apimties idėjoms seniūnijose.
Atsižvelgiant į seniūnijų turimą ir preliminarų idėjų biudžetą, kai kuriose seniūnijose bus įgyvendinta net po kelias vilniečių pateiktas ir išrinktas idėjas (iš viso seniūnijose per ateinančius metus bus įgyvendinti 29 projektai): Antakalnyje – du (20 tūkst. eurų ir 10 tūkst. eurų), Fabijoniškėse – vienas (26 500 tūkst. eurų), Grigiškėse – 1 (16 tūkst. eurų), Justiniškėse – 1 (20 tūkst. eurų), Karoliniškėse – 1 (18 tūkst. eurų), Lazdynuose – 1 (25 tūkst. eurų), Naujamiestyje – 1 (25 tūkst. eurų), Naujininkuose – 3 (3 tūkst. eurų, 10 tūkst. eurų, 13 tūkst. eurų), Naujojoje Vilnioje – 1 (29 tūkst. eurų), Paneriuose – 1 (14 tūkst. eurų), Pašilaičiuose – 1 (30 tūkst. eurų), Pilaitėje – 2 (15 tūkst. eurų, 10 tūkst. eurų), Rasose – 1 (17 tūkst. eurų), Senamiestyje – 1 (22 tūkst. eurų), Šeškinėje – 1 (20 tūkst. eurų), Šnipiškėse – 1 (20 tūkst. eurų), Verkiuose – 2 (20 tūkst. eurų, 15 tūkst. eurų), Vilkpėdėje – 2 (18 tūkst. eurų, 2 tūkst. eurų), Viršuliškėse – 1 (18 tūkst. eurų), Žirmūnuose – 2 (15 tūkst. eurų, 15 tūkst. eurų), Žvėryne – 2 (10 tūkst. eurų, 8 tūkst. eurų).
Mažosios Karoliniškių idėjos „Saulės vonios obelyne“ aprašyme rašoma: „visi karoliniškiečiai puikiai žino mūsų rajono obelų sodą. Pasivaikščioti aplink sodą, pasimėgauti subtiliu prinokusių obuoliukų ir laukinių kriaušių kvapu, ateina kaimynai iš visų rajono dalių. Jau eilę metų galima pastebėti, kad pievelė šalia obelų tapo relax vieta.
Kiekvieną vasarą stebime besideginančius rajono kaimynus. Todėl gimė idėja šalia obelų įrengti modernius, medinius gultus ant besisukančio pagrindo. Manau, šie gultai tikrai patiktų tiek jaunimui, norinčiam pasideginti, tiek mūsų nuostabiems senjorams, kurie, pasukę gultą į priešingą nuo saulės pusę galėtų ant gultų pailsėti / paskaityti mėgiamą knygą arba taip pat pasimėgauti saulės spinduliais“.
Antakalnio mažos apimties idėja „Šilo tiltas – šilo tematika“ siūlo tilto atramas išpaišyti šilo tematika – pavyzdžiui, atraminės kolonos – kaip pušys, paukščiai, augalai ir pan.
Nuo balsavimo pradžios laimėtojų gretose buvusią vėliau pozicijas praradusią ir jau 50 tūkst. eurų finansavimo galėjusią tikėtis idėją „Eduardo Balsio žaliojo paveldo skveras“ paskutinėmis balsavimo valandomis į penktąją poziciją nustūmė idėja „Liepos žaidimų pieva“ su 150 tūkst. idėjos realizavimo poreikiu išstumdama mažesnio finansavimo idėją, bet jau nebeužsitikrindama jo sau.
Esant galimybei, šioms abiems idėjoms gali būti ieškoma įgyvendinimo galimybių, nes idėjos pasižymi savo unikalumu, originalumu ir yra puikus bendruomeniškumo pavyzdys.
Prireikus projekto įgyvendinimui rengiamas techninis projektas, papildomai finansuojamas Savivaldybės biudžeto lėšomis.
Pasak L. Koriznienės, tarp idėjomis-laimėtojomis šiemet netapusių idėjų tikrai ne vienas puikus projektas. Tad gyventojai turėtų nenusivilti. Priešingai, jau dabar jie gali imtis savo siūlytos idėjos tobulinimo, reklamavimo aplinkinių, kaimynų, kolegų tarpe ir patobulintą idėją teikti kitų metų „Dalyvauk! Vilnius“. Kitų miestų ir šalių patirtis rodo, kad laimėtojais netapusios idėjos į favoritų gretas prasibrauna ir po kelerių metų.
„Dalyvauk! Vilnius“ idėjas iš viso balsavo 11 593 vilniečiai. Iš viso balsavo 7 165 moterys ir 4 428 vyrai. Aktyviausia 25 m–34m., įdomi tendencija ta, kad daugiausiai telefonuose laiko praleidžianti jauniausių gyventojų grupė mažai aktyvi ir už juos aktyvesni net 64+ Daugiausiai balsavo Verkių, Naujininkų, Naujosios Vilnios ir Naujamiesčio gyventojai, neaktyviausi buvo – Šnipiškių, Viršuliškių, Vilkpėdės.
Įdomu tai, kad šiemet balsavo net keturiolika 90+ vilniečių (keturi devyniasdešimtmečiai, keturi 92 m. trys – 93 m. du 94 m. ir vienas 95 m.: penki iš Verkių seniūnijos, keturi iš Žirmūnų, trys iš Karoliniškių ir Antakalnio. Visi jie išimtinai palaikė sporto erdves.
Iš viso „Dalyvauk! Vilnius“ pateikta 594 idėjos. Balsavimui atrinkta 197: 71 didelės apimties ir 126 mažos. Mažos apimties idėjos bus įgyvendintos per metus, didelės – per dvejus.
Vilniusmiestasidėjos
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.