Plento gatvės gyventojas Gediminas Barauskas pasakojo, kad 3-iuoju numeriu pažymėtame sklype dar sovietmečiu buvo pradėta statyti parduotuvė.
„Ji turėjo būti dviejų aukštų, jos reikėjo aplink įsikūrusiems gyventojams, tarp kurių buvo sovietinės armijos karių ir karininkų bei jų šeimų“, – prisiminė vyras.
Parduotuvė taip ir nebuvo baigta statyti, styrojo tik jos karkasas. Jis pamažu iro ir buvo tapęs Plento gatvės piktžaizde.
„Labai apsidžiaugėme, kai prieš kelerius metus vaiduoklis buvo nugriautas. Sklypą sutvarkė ir dabar tai gražus gamtos kampelis. Įdomu, ar šioje vietoje kils namai? Jei taip, tai būtų gerai, kad nebūtų statomi labai aukšti“, – mintimis dalijosi vyras.
Tuo metu Plento gatvės gyventojas Sigitas Baranauskas svarstė, kad sklypą būtų galima paversti skveru, nes greta yra daug daugiabučių, jų gyventojai galėtų čia ilsėtis.
„Norėtume, kad būtų įrengtas apšvietimas, pastatyti suolai. Sklypo pakraštyje auga senas ąžuolas, prie jo labai tiktų nedidelis fontanas. Taip pat sklype yra seno forto likučiai. Jie įdomūs, būtų galima kam nors pritaikyti“, – idėjas siūlė Panemunės gyventojas.
Pastatas, kuris buvo nugriautas, priklausė bendrovei Turto bankui. Bendrovės ryšių su žiniasklaida vadovas Paulius Vaitekėnas sakė, kad jį Turto bankui perdavė savivaldybė.
„Statinys kėlė pavojų, todėl 2021 metais buvo nugriautas. Žemė – valstybinė“, – informavo P. Vaitekėnas.
Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis sakė, kad dar reikėtų svarstyti, ką sklype daryti.
„Šiuo metu Plento gatvė asfaltuojama, greta jos bus įrengti nauji apšvietimo stulpai“, – gyventojų nenudžiugino A. Pakalniškis.