Skalbimo mašina stuksena: raskite vieną iš kelių priežasčių ir ją nesunkiai pašalinsite

2024 m. spalio 11 d. 13:18
Lrytas.lt
Skalbimo mašinos stuksenimas skalbimo metu yra gana dažna problema, kuri gali sukelti nerimą ir susierzinimą.
Daugiau nuotraukų (3)
Skalbimo mašinos stuksenimą gali sukelti įvairūs veiksniai – nuo netinkamo įrengimo iki rimtų mechaninių gedimų. Svarbu laiku atkreipti dėmesį į šį reiškinį, kad būtų išvengta žalos. Kodėl skalbyklė gali stuksenti į grindis ir ką su tuo daryti.
Netinkamas įrengimas arba nelygios grindys
Ką daryti:
Patikrinkite grindų, ant kurių sumontuota skalbyklė, lygumą. Jei reikia, naudokite gulsčiuką, kad įsitikintumėte, jog grindys yra lygios.
Jei grindys nelygios, sureguliuokite skalbyklės kojeles. Dauguma modelių turi reguliuojamas kojeles, kurias galima atsukti ir taip sureguliuoti lygį.
Taip pat galite įsigyti antivibracinių kilimėlių arba stovų, kad sumažintumėte vibraciją ir triukšmą, kai skalbyklė veikia.
Skalbimo mašinos perkrovimas
Jei vienu metu pakraunate per daug skalbinių, būgnas gali išsibalansuoti, todėl gali kilti barškėjimo garsas. Tai ypač būdinga sunkiems ar dideliems daiktams, kurie būgne pasiskirsto netolygiai.
Ką daryti:
Neperkraukite skalbyklės. Patikrinkite gamintojo instrukcijas, kuriose nurodytas tinkamas skalbinių kiekis, kurį galima įkrauti vienu metu.
Jei skalbyklė pradeda daužytis vyniojimo ciklo metu, jei įmanoma, sustabdykite ją ir tolygiai paskirstykite skalbinius būgne.
Pažeisti guoliai
Skalbimo mašinos viduje esantys guoliai užtikrina sklandų būgno judėjimą. Laikui bėgant jie gali susidėvėti. Jei problema yra guoliai, pastebėsite ne tik stuksenimo garsą, bet ir kitus požymius, pavyzdžiui, dunksėjimą sukimo ciklo metu.
Ką daryti:
Jei įtariate, kad turite problemų su guoliais, geriausia kreiptis į buitinės technikos remonto specialistą. Tai sudėtinga dalis, kurios geriau neremontuoti patiems.
Reguliariai tikrinkite skalbyklę, ar nėra nuotėkio, kad išvengtumėte guolių pažeidimų.
Amortizatorių problemos
Jūsų skalbyklės amortizatoriai yra skirti sumažinti vibraciją darbo metu. Jei jie susidėvi arba sulūžta, tai gali sukelti stiprią vibraciją ir stuksenimą.
Ką daryti:
Jei skalbyklė labai vibruoja net ir sureguliavus kojeles ir sudėjus reikiamą skalbinių kiekį, problema gali būti amortizatoriai. Taip pat turėsite kreiptis į techniką, kad juos pakeistų.
Vidinis disbalansas arba pašaliniai daiktai
Kartais tarp mašinos būgno ir rezervuaro esančiame tarpelyje gali įstrigti pašaliniai daiktai, pavyzdžiui, smulkūs daiktai (monetos, sagos) ar net skalbiniai, kurie veikimo metu sukelia stuksenimo garsą.
Ką daryti:
Sustabdykite skalbyklę ir patikrinkite, ar būgne nėra pašalinių daiktų. Jei radote kokį nors daiktą, atsargiai jį išimkite.
Įsitikinkite, kad į mašiną dedamų daiktų kišenėse nėra smulkių objektų.
Susidėvėjęs pavaros diržas
Jei stuksenimo garsą lydi netolygus būgno veikimas, tai gali būti susidėvėjusio pavaros diržo, jungiančio variklį su būgnu, požymis. Laikui bėgant diržas gali susidėvėti arba išsitempti ir sukelti stiprią vibraciją.
Ką daryti:
Reikia pakeisti pavaros diržą. Šiam procesui reikia iš dalies išardyti skalbyklę, todėl geriausia išsikviesti profesionalą.
Šaltinis: tsn.ua
skalbimo mašinagedimairemontas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.