„Augalai ne tik puošia namus, bet jie gali padėti išvengti kondensacijos ir pelėsio“, – tikina jis.
Kambariniai augalai taip pat gali veikti kaip oro valytuvai, nes jie natūraliai sugeria oro drėgmę per savo lapus, o tai sukuria aplinką, kuri yra mažiau palanki pelėsiui augti.
Jamie teigimu, vienas efektingiausių augalų yra vėzdūnė, dar vadinama taikos lelija, nes ji ne tik graži ir lengvai prižiūrima, bet ir puikiai auga drėgnose patalpose, nes jos natūrali buveinė – tropiniai atogrąžų miškai, kuriuose itin didelė drėgmė.
„Vėzdūnė gali pašalinti drėgmės perteklių iš oro ir sugerti pelėsių sporas, taip sumažindamos pelėsių ir grybelio augimą namuose. Jos taip pat sumažina drėgmės lygį artimiausioje aplinkoje, o tai pelėsiui „nepatinka“, – aiškino ekspertas.
Geriausia vieta augalui – vonios kambarys arba virtuvė, nes šiose patalpose susidaro garai, todėl jose labai drėgna, o tai idealiai tinka šiam augalui.
„Lelijos mėgsta būti netiesioginėje saulės šviesoje, todėl geriausia nelaikyti jų ant lango, kur jos gali greitai išdžiūti. Jas reikėtų laistyti, kai palietus ranka žemė jaučiasi sausa“, – pataria J.Jones.
Tačiau jei nenorite pirkti gėlės, kurią reikės laistyti, gyvatžolės taip pat sumažins pelėsio atsiradimą namuose.
„Šių augalų privalumas ne tik tas, kad jie nereikalauja daug priežiūros, bet ir tai, kad taip pat gali pašalinti drėgmės perteklių iš oro. Jie pašalina ir ore esančius toksinus, taip užkirsdami kelią pelėsio, kuris klesti drėgnesnėje aplinkoje, augimui“, – pabrėžė ekspertas.
Geriausia vieta šiems augalams – miegamasis, nes naktį jie išskiria deguonį, o tai pagerina oro kokybę miegant, tačiau jie taip pat puikiai tinka svetainei, biurui ar prieškambariui.
Šaltinis: „unian.net“