Po kokių augalų negalima sodinti žieminių česnakų
Po česnakų
Dauguma patyrusių sodininkų žino, kad česnakų negalima sodinti dvejus metus iš eilės toje pačioje vietoje. Daržovė užaugs maža ir bus neskani, todėl, kad jos „giminaitis“ jau bus paėmęs iš dirvos visas maistingąsias medžiagas.
Po šakniavaisių
Kodėl negalima česnakų sodinti po morkų? Arba po burokėlių?
Egzistuoja sėjomainos taisyklė: po šakniavaisių sodinami tik tie augalai, kurie duoda derlių virš žemės, ir atvirkščiai.
Taip yra todėl, kad šakniavaisiai dėl savo maisto medžiagų išgavimo ypatumų iš dirvožemio paima daug maisto medžiagų, kurių reikės česnakams. Todėl venkite sodinti česnakus tose vietose, kur anksčiau augo bulvės, morkos, svogūnai, burokėliai, ridikėliai.
Taip pat nerekomenduojama česnakų sodinti vietoje svogūnų ir bulvių, nes tarp šių kultūrų kyla ligų (pvz., nematodų, fuzariozės ir kt.) „apsikeitimo“ rizika.
Po prieskoninių augalų ir žolelių
Česnakų nerekomenduojama sodinti lysvėse, kuriose augo petražolės ir krapai, taip pat po prieskoninių žolelių (pvz., baziliko, rozmarino, čiobrelio) – jos dirvožemyje palieka aliejų ir cheminių elementų pėdsakų, kurie gali turėti neigiamos įtakos česnakų agrotechnikai.
Po pomidorų, paprikų ir baklažanų
Po česnakų nerekomenduojama naudoti lysvių, kuriose buvo pomidorų, paprikų, baklažanų – dirvoje gali kauptis įvairios ligos, o daržovės iš jos ištraukia česnakams augti reikalingas medžiagas.
Taip pat nereikėtų sodinti žieminių česnakų tose vietose, į kurias šiemet atvežėte mėšlo: daržovė turės gausų gūžį ir palaidas galvutes, be to, bus mažiau atspari grybinėms ligoms.
Po ko sodinti žieminius česnakus
Česnakai gerai auga po patisonų, cukinijų, moliūgų, kopūstų, agurkų ir ankštinių daržovių – tuomet duoda gerą derlių ir yra atspari ligoms.
Jei kalbėtume apie tai, kokią dirvą mėgsta žieminiai česnakai, – ji turėtų būti neutrali arba mažesnio rūgštingumo, vidutinio drėgnumo. Sodinimui rinkitės gerai apšviestas vietas, venkite žemumų ir vietų, kur kaupiasi drėgmė.
Šaltinis: unian.net