Ekspertų teigimu, geriausias laikas bijūnams persodinti yra nuo rugpjūčio pabaigos iki rugsėjo pabaigos.
Nepatartina šių gėlių persodinti pavasarį, nes šiuo laikotarpiu jos pradeda aktyviai augti.
Kad vėliau augalas vešliai žydėtų, svarbu jį tinkamai pasodinti ir prižiūrėti. Nepamirškite, kad bijūnas mėgsta gerą dirvos drenažą ir pakankamai šviesos.
Taip pat atsižvelgiama į sodinimo gylį. Jis turi įtakos tam, kaip greitai gali atsinaujinti pumpurai, ir apsaugai nuo puvinio.
Sistemingai laistant gėlės gauna pakankamai drėgmės, kad formuotųsi vis daugiau pumpurų. Norėdami išlaikyti drėgmę žemėje, mulčiuokite.
Svarbios persodinimo taisyklės
Pirmiausia, likus kelioms dienoms iki planuojamos procedūros, gėles reikia gausiai palaistyti.
Taip pat atsargiai iškaskite krūmą ratu atsitraukdami nuo stiebo apie 30–40 cm. Iškaskite krūmą iš apačios ir elkitės labai atsargiai.
Tada galite jį iškelti į paviršių, išvalyti šaknis nuo dirvos, padalyti į daleles.
Reikėtų iškasti iki 70 cm gylio ir maždaug 60 cm skersmens duobę. Dugne būtinai paklokite drenažą iš skaldytų plytų arba keramzito.
Tada duobės centrą užpilkite žemėmis, kad susidarytų kalva. Ant kalvelės ištiesinkite augalo šaknis. Po to užkaskite duobę žemėmis šiek tiek suspausdami.
Nepamirškite gausiai palaistyti visų persodintų krūmų. Pirmąsias 2–3 savaites po persodinimo bijūnus reikia reguliariai laistyti. Pirmaisiais metais po procedūros jie gali nežydėti – tai normalu.
Šiuo laikotarpiu augalas daugiausia dėmesio skiria įsišaknijimui.
Šaltinis: tsn.ua