Tai numato jau nuo 2019 m. lapkričio 1 d. galiojančios Nuotekų tvarkymo reglamento nuostatos.
Asmenys, turintys biologinio valymo individualų įrenginį, turėtų pasidomėti, ar įrenginys valo šias medžiagas. Minėtame reglamente numatytas reikalavimas, kad po 2019 m. lapkričio 1 d. gali būti įrengiami tik tokie valymo įrenginiai, kuriuose azotas ir fosforas valomi iki Reglamente nustatytų reikalavimų. Tad jeigu asmuo tokį įrenginį įsigijo 2019 m. pabaigoje ar vėliau, greičiausiai jam nieko nereikės imtis. Tačiau norint įsitikinti, ar įrenginys pritaikytas šias medžiagas valyti, reikėtų peržiūrėti įrenginio techninį pasą: ten turi būti nurodyta ši informacija.
Jeigu individualių nuotekų valymo įrenginys įsigytas anksčiau, reikėtų pasikonsultuoti su įrenginių techninę priežiūrą atliekančių įmonių specialistais, ką daryti, kad būtų valomos ir šios dvi cheminės medžiagos.
Asmenys, ketinantys keisti individualių nuotekų tvarkymo įrenginius, turėtų rinktis tik patikimai ir skaidriai dirbančius šios įrangos pardavėjus ir montuotojus, kad šie įrenginiai būtų sertifikuoti.
Nuo šių metų pradžios pradėjusioje veikti Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS) kaupiami duomenys apie įrangos pardavėjus ir montuotojus, kuriuos galima rasti per paieškos skiltį. Tuomet asmenys bus tikri, kad sumontuota įranga atitinka visus techninius reikalavimus. Šioje informacinėje sistemoje taip pat galima rasti nuotekų vežėjus: juos pasirinkus, nuotekos bus išvežtos į vandentvarkos įmones, o ne išpiltos į aplinką.