Naudodamiesi mūsų praktiniais namų valymo patarimais, galite paskatinti savo šeimos narius padėti jums namų ruošos darbus paversti smagia rutina, kuri pagerina, o ne apsunkina jūsų kasdienį gyvenimą.
Į namų valymą įtraukite visą šeimą
Bendros šeimos akimirkos – ar tai būtų šventinis susibūrimas, ar kartu gaminamas maistas virtuvėje – yra pačios maloniausios. Namų valymą pavertus bendromis šeimos pastangomis, sumažėja darbo krūvis ir sukuriama harmoningesnė atmosfera.
Konkrečius darbus paskirstykite šeimos nariams pagal jų sugebėjimus ir tai, kas jiems patinka, užtikrindami, kad kiekvienas prisidėtų prie švarių namų.
Parinkite geriausią laiką darbams: kada tinkamiausias laikas imtis namų ruošos darbų, tokių kaip skalbimas, dulkių siurbimas ir vonios kambario valymas? Nuspręskite, ar tai kažkuris darbo savaitės vakaras prieš įsitaisant žiūrėti filmą , o gal tvarkytis norite po tingių pusryčių šeštadienio rytą.
Muzika: sukurkite šeimos grojaraštį ir įjunkite energijos suteikiančią muziką, kad tvarkymas būtų smagus ir malonus. Jei vyresni vaikai nori tyliai atlikti darbus, audioknygos ar linksmo podcast'o klausymas gali būti idealus būdas atsipalaiduoti sprendžiant monotoniškesnes užduotis.
Sugalvokite keletą žaidimų: kas gali surinkti visas „LEGO“ kaladėles per 3 minutes? Kas gali greičiau išrūšiuoti skalbinius? Paslėpkite keletą skanėstų namuose ir paverskite valymą lobių ieškojimu.
Realus valymo grafikas ir gerų įpročių formavimas
Pakalbėkime apie švarių namų stuburą – jūsų valymo grafiką. Jūsų laikas yra brangus, todėl esame čia, kad padėtume jums sukurti tikrovišką valymo grafiką, kuris sklandžiai derėtų prie jūsų užimto gyvenimo.
7 kasdieniai darbai, kurie palengvina gyvenimą
Kasdieniai įpročiai gali sutrumpinti laiką, reikalingą tvarkymuisi savaitės pabaigoje. Šie septyni įpročiai užtrunka vos kelias minutes, bet gali turėti didelę įtaką generaliniam namų tvarkymui.
Indaplovė: sumažinkite nešvarių indų kiekį iki minimumo įjungdami indaplovę prieš naktį, o iškraustykite per pusryčius. Tai paprasta taisyklė, kuri prisideda prie švarios virtuvės. Naujausios išmaniosios indaplovės taip pat automatiškai parinks programą, geriausiai atitinkančią įkrovą, o jūs galite iš anksto nustatyti, kad prietaisas veiktų naktį, kai energijos kainos dažnai būna žemiausios.
Naudokite skalbimo dėžę: paraginkite šeimos narius nešvarius drabužius sudėti tiesiai į skalbimo dėžę ir nepalikti jų gulėti ant miegamojo grindų. Dar švariems ir tik kartą dėvėtiems drabužiams gali būti naudingas jūsų skalbimo mašinos garų ciklas, kuris valo ir atšviežina audinius, sunaudodamas mažiau energijos.
Tuščios šiukšlių dėžės: kasdien ištuštinkite virtuvės šiukšliadėžes, kad išvengtumėte kvapų ir jūsų virtuvė būtų gaivi.
Nuvalykite paviršius: palaikykite švarius ir higieniškus namus valydami virtuvę po kiekvieno valgio. Išvalykite kriauklę ir įsitikinkite, kad kanalizacijoje nėra maisto likučių. Dažnai plaukite indų šluostes, kad išvengtumėte mikrobų plitimo ir jūsų virtuvėje būtų saugu gaminti maistą ir jį valgyti.
Išvalykite dušo dureles po maudymosi: naudokite mikropluošto šluostę arba langų grandiklį, kad sumažintumėte kieto vandens ir muilo likučių kaupimąsi, taip kassavaitinis vonios kambario valymas taps greitesnis ir lengvesnis.
Mažesnių daiktų saugykla: kiek laiko praleidžiate ieškodami raktų, piniginių, ausinių ir akinių? Grįžę namo padėkite šiuos daiktus į dubenį arba stalčių, kad kitą kartą prireikus juos būtų lengva rasti
Tvarkykite savo kasdienę netvarką: daiktų paėmimas, pagrindinių gyvenamųjų patalpų sutvarkymas ir daiktų padėjimas ten, kur jie priklauso, neužtrunka ilgiau nei kelias minutes. Tai neleidžia kauptis netvarkai, todėl kassavaitinis valymas tampa mažiau bauginantis
Savaitinis valymo grafikas, atitinkantis jūsų gyvenimo būdą
Sukurkite savaitės valymo tvarkaraštį, kuris geriausiai atitiktų jūsų šeimos rutiną. Darbai, darželis, mokykla ir papildoma veikla gali lengvai užpildyti jūsų darbo dienas. Konkrečias dienas, kai esate mažiau užsiėmę, skirkite tokioms užduotims kaip dulkių siurbimas, dulkių valymas ir bendrų erdvių tvarkymas.
Nepamirškite į šį procesą įtraukti savo šeimos. Tipiški savaitinių darbų pavyzdžiai:
- Siurbimas: šiuolaikiniai išmanieji dulkių siurbliai palengvina intensyviai naudojamų, kietų grindų ir kilimėlių priežiūrą, efektyviai pašalindami dulkes ir nešvarumus nuo grindų, nuvalo dulkes ir gyvūnų plaukus nuo baldų apmušalų;
- Grindų plovimas: nuo šluotų iki plaunamų siurblių. Pasirinkite Jums labiausiai mėgstamą būdą ir kruopščiai išplaukite grindis, kad galėtumėte mėgautis visapusiška švara;
- Dulkių valymas: švarūs paviršiai, įskaitant lentynas, stalviršius ir elektroninius prietaisus, užtikrins švarią ir be alergenų gyvenamąją erdvę;
- Prioritetinės erdvės: sutvarkius bendras erdves, tokias kaip svetainė ir virtuvė, užtikrinama, kad šiose erdvėse švara mėgausis visa šeima;
- Vonios kambario valymas: nors galbūt neturite daug savanorių, kurie jums padėtų, skirkite laiko kruopščiai išvalyti ir dezinfekuoti vonios kambarį;
- Patalynės keitimas: kartą per savaitę arba kas antrą savaitę pakeiskite ir išskalbkite patalynę, kad išlaikytumėte higienišką miego aplinką. Tuo pačiu galite išsiurbti čiūžinius, kuriuose kaupiasi kaip dulkių erkutės, taip ir mūsų kūno ląstelės;
- Virtuvės prietaisai: nuvalykite virtuvės prietaisus, kad nesusikauptų riebalai ir jie ilgiau veiktų sklandžiai. Išvalykite šaldytuvo lentynas ir atsakingai išmeskite seną maistą į šiukšliadėžes;
- Šiukšlių išvežimas: ištuštinkite ir išvalykite šiukšliadėžes visame name. Rūšiuokite perdirbamus produktus atskirai – tai paprastas būdas rūpintis mūsų planeta, pradedant namuose;
- Skalbiniai: Išmaniosios skalbimo mašinos ir džiovyklės leidžia iš anksto nustatyti programas, kurios bus paleistos, kai energijos kainos yra žemiausios.
Mėnesio valymo grafikas didesniems darbams atlikti
Kiekvieną mėnesį skirkite laiko didesniems darbams – valykite langus, sienas ir grindjuostes, surūšiuokite spintas, išsiurbkite baldus, kruopščiai išvalykite prietaisus, tokius kaip orkaitė ar šaldytuvas, paleiskite nukalkinimo programas skalbyklėms ir indaplovėms.
Peržiūrėkite savo prietaisų valymo ir priežiūros gaires ir naudokite savaiminio išsivalymo funkcijas.
Maži įpročiai gali padaryti didžiausius pokyčius. Svarbiausia jų laikytis ir po kažkiek laiko, jie taps savaime suprantama gyvenimo dalimi.