Šilką, liną ir vilną reikia prižiūrėti kitaip: atskleiskite gležnų drabužių priežiūros paslaptis. 2 dalis

2024 m. liepos 1 d. 09:00
Pirmoje dalyje peržvelgėme švedų gamintojo „Electrolux“ šilkinių drabužių priežiūros rekomendacijas. Laikas sužinoti viską apie vasaros audinių karalių – liną, bei vėsesnių orų karalienę – vilną.
Daugiau nuotraukų (8)
Kaip išskalbti lininius audinius ir išlaikyti juos kaip naujus
Linas, garsėja savo natūralumu ir ilgaamžiškumu. Norintiems įsigyti lininius audinius dažnai kyla klausimas ar linas susitraukia? Atsakymas labai priklauso nuo to, kaip juo rūpinatės. Norint išlaikyti jo formą, būtina tinkamai prižiūrėti. Nesvarbu, ar skalbiate gležnus lininius drabužius, ar tvirtesnius audinius, pvz., staltieses ir užuolaidas, norint, kad jie atrodytų geriausiai, labai svarbu suprasti tinkamus priežiūros būdus.
  • Skalbimo metodo nustatymas. Itin gležnus rūbus, tokius kaip palaidinė su švelniais nėriniais ir sagomis, geriausia skalbti rankomis, o tvirtesnius daiktus, pavyzdžiui, linines staltieses ar vientisas sukneles bei kelnes galima saugiai skalbti skalbimo mašinoje.
  • Patalynės skalbimas rankomis. Neturint tokio tipo audiniams pritaikytos skalbimo mašinos, rekomenduojame užpildyti vonelę drungnu vandeniu, įpilti švelnaus rankų ploviklio. Pamerkite savo lininį gaminį, leiskite jam mirkyti maždaug pusvalandį. Kruopščiai, bet švelniai nuplaukite. Venkite gręžimo ar sukimosi; prispauskite skalbinius prie vonelės šonų, kad pašalintumėte vandens perteklių.
  • Patalynės skalbimas naudojant skalbyklę. Pasirinkite gležniems audiniams, skirtą skalbimo ciklą, arba konkrečiai linui, skirtą skalbimo programą. Kai ciklas bus baigtas, nedelsdami išimkite skalbinius, kad sumažintumėte susiglamžymą. Naudokite specialų ploviklį. Visada laikykitės rekomenduojamo kiekio.
  • Patalynės džiovinimas. Dauguma skalbinių gali atlaikyti žemą karštį šiuolaikinėje džiovyklėje. Tačiau gležniems lininiams gaminiams geriau džiūti ore, jei džiovyklėje nėra numatyto džiovinimo ciklo išskirtinai linui;
  • Lyginkite šiek tiek drėgną audinį. Išimkite skalbinius iš džiovyklės, kol jie dar šiek tiek drėgni, kad būtų lengviau lyginti. Lino susiglamžymus galite sumažinti paleidus atskirą garų apdorojimo ciklą, jei toks yra numatytas Jūsų prietaise.
Linas natūraliai suminkštėja laikui bėgant su kiekvienu skalbimu. Jei jūsų patalynė atrodo šiek tiek standi po skalbimo ir džiovinimo ore, nesijaudinkite. Garų programa skalbyklėje ar džiovyklėje gali atpalaiduoti medžiagą.
Patarimai, kaip tinkamai skalbti vilnonius drabužius skalbimo mašinoje
Norite, kad būtų išsaugotas vilnos minkštumas ir forma. Štai kaip tai padaryti teisingai:
  • Pasirinkite tinkamą, vilnai skirtą, skalbiklį, kuris yra švelnus ir skirtas gležniems audiniams apsaugoti;
  • Išverskite drabužius. Tai sumažina trinimąsi ir padeda išlaikyti vilnos kokybę;
  • Naudokite tinklinį maišelį. Sumažinsite susivėlimą;
  • Pasirinkite vilnos skalbimo ciklą. Šiuolaikinės skalbimo mašinos turi tam skirtą vilnos ciklą. „Electrolux“ skalbimo mašinos pažymėtos „WoolMark“ sertifikato ženklu, tad galite būti tikri, kad su jomis Jūsų vilnos gaminiai bus saugiai išskalbti. Vilnai skirtas skalbimo ciklas naudoja žemą temperatūrą ir minimalias būgno apsukas, taip imituojant skalbimą rankomis;
  • Svarbiausia – vandens temperatūra. Vėsesnio vandens naudojimas padės išvengti susitraukimo;
  • Mažos būgno apsukos. Naudokite žemiausią gręžimo nustatymą, kad sumažintumėte audinio dėvėjimąsį;
  • Džiovinkite ant plokštumos: padėkite vilnonius gaminius, kad išdžiūtų ant plokščių paviršių. Venkite kabinti, nes tai gali ištempti audinį. Jeigu Jūsų turimoje džiovyklėje yra speciali vilnai džiovinti skirta programa, galite džiovinti pasitelkiant šį buities prietaisą.
Tinkliniai krepšiai – papildoma apsauga jūsų subtiliems daiktams
Skalbdami mašinoje šilko, lino ir vilnonius drabužius, tinkliniai skalbinių maišeliai suteikia papildomos apsaugos. Šie maišeliai veikia kaip skydas, apsaugantis gležnus audinius nuo susipainiojimo ir pernelyg didelės trinties skalbimo metu. Tiesiog įdėkite savo skalbinius į šiuos maišelius prieš dėdami juos į skalbyklę. Šis paprastas jūsų veiksmas gali padėti prailginti jūsų drabužių tarnavimo laiką ir grožį. Kai teisingai skalbsite šilką ir liną, kitas žingsnis bus tinkamas šių audinių laikymas. Gležni audiniai, ypač lininiai ir šilkiniai drabužiai, laikomi tam skirtoje spintoje ilgiau atrodo gerai. Užtikrinkite, kad vieta būtų vėsi, sausa ir apsaugota nuo tiesioginių saulės spindulių, kad išvengtumėte išblukimo ir pluošto pažeidimų. Šilkiniams drabužiams paminkštintos pakabos yra protingas pasirinkimas, padedantis išlaikyti jų formą.
Tinkamai prižiūrėkite savo drabužius, išnaudokite visas buities prietaisų technines galimybes ir inovacijas, kad Jūsų mėgstami drabužiai džiugintų savo išvaizda diena iš dienos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.