Pasaulyje galima suskaičiuoti virš 120 000 musių rūšių.
Skaičiuojama, kad už kiekvienos matomos musės yra dar 19 pasislėpusių musių. Viena musių pora gali susilaukti daugiau kaip 1 milijono palikuonių vos per šešias ar aštuonias savaites.
Vienos musės viduriuose gali būti randama net 33 milijonai mikroorganizmų ir dar pusė milijardo gali būti susitelkę ant jos kūnelio bei kojų. Kas kartą nutūpusi musė palieka tūkstančius bakterijų.
Dalis žmonių linkę kenkėjus naikinti įprastomis priemonėmis ir neatkreipia dėmesio, kad jos veikia itin trumpai ir gali pakenkti žmogaus ir augintinių sveikatai. Be to, didelė dalis kenkėjų jau adaptavęsi prie įprastų naikinimo būdų.
Kaip naikinti
Naudokite specialias lempas, priviliojančias ir sunaikinančios kenkėjus. Jos naudojamos gyvenamosiose patalpose, sodybose, biuruose, gaminamos be jokių cheminių elementų, todėl nekenkia žmogaus sveikatai ir aplinkai. Svarbiausia tai, kad naudojant šias lempas priviliotų negyvų vabzdžių nepatenka atgal į aplinką.
Išvalykite virtuvės prietaisų apačioje esančius maisto likučius.
Visada uždenkite maistą – musės platina ligas nutūpdamos ant maisto.
Įsitikinkite, kad visos šiukšliadėžės su sandariais dangčiais.
Kompostą visada atskirkite ir uždenkite.
Nedelsdami išvalykite naminių gyvūnų išmatas – jos yra ne tik puiki musių veisimosi vieta, bet ir zona, kurioje musė gali nutūpti prieš nusileisdama ant Jūsų maisto.
Languose įrenkite tinklelius nuo musių, ypač virtuvės ir atliekų zonose.