Inovacija rinkoje – tobulai savo darbą atliekantis išmanusis vejos robotas „ECOVACS Goat G1“

2024 m. gegužės 6 d. 16:00
Nors pirmieji vejos pjovimo robotai į Lietuvą atkeliavo prieš daugiau nei penkiolika metų, kone labiausiai varginantis darbas šiltuoju metų laiku iki šiol dažnai atliekamas rankomis. Svarstantieji, ar jau metas vejapjovę pakeisti išmaniuoju įrenginiu išgirsdavo nemažai priekaištų: nepakankamos ribų atpažinimo galimybės, netiksli navigacija, ribotos funkcijos, sudėtinga priežiūra. Pažangi, pasaulyje pripažinta namų robotų gamintoja „Ecovacs Robotics“ („Ecovacs“), išsikėlusi ambicingą tikslą, jį įvykdė su kaupu – sukūrė vejos pjovimo robotą GOAT G1, kuriame dera geriausios šių įrenginių savybės.
Daugiau nuotraukų (5)
Pradžia – tinkamas pasirinkimas
„Ecovacs“ nuolat ieško galimybių, kaip kurti naujus ar tobulinti kasdienę namų ar aplinkos priežiūrą palengvinančius įrenginius. Būdamas žingsniu priekyje šis pasaulyje pripažintas Vokietijos gamintojas rinkai kone kasmet pasiūlo tai, ko dar nebuvo, ko trūko, ir kas neabejotinai taps standartu ateityje“, – komentavo „ACC Distribution“ buitinės technikos pridėtinės vertės ženklų vystymo komandos vadovė Asta Norkaitienė.
Svarstydami, ar verta investuoti į vejos robotą, savininkai neretai dvejoja, ar jiems bus įveikiama veja, reljefas, ar pakaks įdiegtų funkcijų, gąsdina jo priežiūra, nemažai laiko ir pastangų prireikia paruošti vejos robotą darbui.
Vienas daugiausia laiko užimančių ir sudėtingiausių darbų, pradedant naudoti vejos pjovimo robotą – nustatyti ribas, kuriose jis veiks. „Ecovacs“ pasiūlė sprendimą – perimetro kabelius pakeisti GOAT G1 programėle. Užuot tiesus perimetro kabelį, naudojami plačiajuosčiai (UWB) siųstuvai – vartotojas gali nustatyti ribas virtualiai – vienu bakstelėjimu programėlėje, ir nebevargti teritorijoje vedžiodamas kabelius, kurie metams bėgant susidėvi ir nustoja veikti.
Standartinio 6 arų ploto sodo sklypo savininkui tereikės palei vejos kraštus išdėstyti 2–4 siųstuvus ir apeiti teritoriją bei per maždaug 20 minučių nustatyti virtualias ribas. GOAT automatiškai nustatys sodo ribas ir sudarys standartinį sodo žemėlapį.
Tiksliam ir efektyviam žolės pjovimui pasitelkiama moderni „Ecovacs“ „TrueMapping Multi-Fusion“ lokalizavimo sistema. Pasitelkęs dvigubo vaizdo sprendimus: panoraminę ir lenkto lęšio kameras, plačiajuostį belaidį ryšį, inercinės navigacijos ir GPS lokalizavimo technologijas, GOAT G1 suplanuoja protingiausią maršrutą, o žolę pjauna centimetro tikslumu. Tikslus ribų atpažinimas ir lokalizacija leidžia GOAT G1 veją nupjauti dailiai, greitai ir lengvai. GOAT G1 yra net iki 2,5 karto veiksmingesnis nei vidutinis rinkoje siūlomas vejos pjovimo robotas.
GOAT G1 DI (dirbtinio intelekto) paviršiaus analizės technologija atpažįsta nenupjautas vietas ir pievelės kraštus. Jis gali privažiuoti kiek įmanoma arčiau krašto ir nupjauti pievelę tiksliau nei bet kada anksčiau, taigi, nelieka ir dar vienos problemos – nekokybiškai arba netiksliai nupjautos vejos.
Jei darbo metu išsenka GOAT G1 akumuliatorius, jis grįžta į krovimo stotelę, o įkrautas – ten, kur dirbo, užtikrindamas, jog neliks nė vieno nenupjauto centimetro. Standartiniam 6 arų sklypui nupjauti GOAT G1 prireiks vos dienos.
Kliūtys – ne problema
Nors vejos pjovimas naudojant stumiamą ar savaeigę vejapjovę užima nemažai laiko, reikalauja jėgų, benzininės vejapjovės yra triukšmingos, o akumuliatorinės greitai išsikrauna ar jų galia nepakankama, nemaža dalis individualių namų savininkų užuot išbandę naujoves renkasi jas, nes jaučiasi užtikrinti, jog tik dirbdami patys sugebės tinkamai ir gražiai nupjauti veją, ir apsaugoti kieme išmėtytus daiktus ar žaidžiančius vaikus bei augintinius.
GOAT G1, pasitelkęs naują technologiją – novatorišką „AIVI 3D“ sistemą – šią problemą išsprendė. 150 laipsnių kampu veikianti išgaubto lęšio kamera ir lazerinių atstumo jutiklių technologija vejos pjovimo robotą visiškai apsaugo nuo susidūrimų su kliūtimis.
Vejos pjovimo robotas išvengia net nedidelių, 3–15 cm objektų, pavyzdžiui, akmenų, kojinių, nesužeidžia naminių augintinių ar užklydusių laukinių gyvūnų – sustoja likus pusei metro iki jų. Aukštesnes nei 15 cm kliūtis, tokias kaip sūpynės ar medžiai, vejos robotas apvažiuoja, kad liktų kuo mažesnis nenupjautos žolės plotas.
Kaip pabrėžia kūrėjai, GOAT – ne tik vejos robotas, bet ir robotas-sodo sargas. Kad ir kur būtų, namų šeimininkas naudodamasis programėle gali bet kada pasižiūrėti, kas vyksta jo sode. Robotas taip pat gali automatiškai užfiksuoti pavojų ir įspėti vartotoją į mobiliąją programėlę išsiųsdamas signalą arba žinutę.
GOAT G1 į programėlę siunčia ir įspėjamuosius signalus, ir panoraminį 360° kamera užfiksuotą vaizdą. Gautą vaizdą galima priartinti ir apžiūrėti atidžiau. Įjungus žmogaus fiksavimo funkciją, GOAT G1 automatiškai užfiksuoja ir pažymi žmogaus figūros vietą žemėlapyje bei siunčia ją į vartotojo programėlę, tuo pat metu skleisdamas garsinį signalą. Vartotojai vaizdą gali fotografuoti ir trumpai nufilmuoti. Šios nuotraukos ir vaizdų įrašai realiu laiku saugomi GOAT G1 atminties laikmenoje.
Kameros kiemo vaizdus fiksuoja realiuoju laiku, kad užtikrintų visapusišką apsaugą, tačiau duomenys išlieka saugūs naudojant Europoje pripažintą „TüV Rheinland“ sertifikuotą duomenų apsaugą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.