Praėjusių metų pabaigoje pakaunėje esančiame Kamšos draustinyje atsirado mielas nedidelis kūrinys – elfų namelis. Jį drauge su sūnumi sukūrė verslininkas Gediminas Visockis.
Tada Akademijos miestelyje (Kauno r.) įsikūręs vyras pasakojo, kad yra finansų specialistas, bet ne vienus metus gyvendamas Danijoje dirbo gėlių versle. Grįžęs į Lietuvą taip pat jo ėmėsi, bet veiklą sustabdė. Vis dėlto kurti neįprastas kompozicijas iš augalų jam patinka.
Žiemą, kai sūnus sirgo, jis nusprendė praskaidrinti kasdienybę ir iš natūralių medžiagų – medžių šakų, žievių, samanų sukūrė pirmąjį elfų namelį, mažyčius baldus, sūpynes. Visa tai vyras įkurdino netoli namų esančiame Kamšos draustinyje.
Daugybei žmonių ši išradinga idėja patiko, ir G.Visockis pasinėrė į darbą – vieną po kito sukūrė dar 7 elfų namelius. Apie kiekvieną jo gyventoją sugalvojo po neilgą istoriją.
Štai elfas Marčius tiesiog išprotėjęs dėl mėlynos spalvos, todėl jo namelis mėlynas – mėlyni langai, mėlyna namie paklota lova, viryklė, staliukas, net elfo plaukai mėlyni.
Mažasis Benas – tikras mados žinovas. Jis visada stilingas, susišukavęs, nusiprausęs. Rūbeliai visada tvarkingi, švarūs, išlyginti – nė vienos raukšlės. Mėgsta jis švarą ir tvarką, o dar labiau mėgsta labai gražiai ir išskirtinai atrodyti, todėl pats siuvasi rūbelius. Audiniai, sagos, adata ir siūlai – geriausi jo draugai. Todėl ir namelis papuoštas sagomis.
Iki pavasario draustinyje buvo įkurdinti 8 elfų nameliai ir atsirado visas jų kaimelis. Vieną – devintąjį – namelį pastatė ir Akademijoje esančio lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ vaikai.
G.Visockis džiaugėsi, kad pamatyti šių kūrinių į mišką plūdo daug žmonių.
„Kažkas sulaužė kitas miške esančias medines skulptūras, nulaužė kelis nestorus medžius, šiukšlino. Gavau pastabų, kad taip netinkamai elgiasi tie, kurie ieško elfų namų. Dėl to buvau įspėtas, pagrasinta didelėmis baudomis. Todėl elfai kovo viduryje ir paliko draustinį“, – pasakojo išradingas vyras.
G.Visockis visus paragino tausoti gamtą, o pats ėmėsi ieškoti kitos vietos elfams ir jų namams.
„Kaimelis įsikurs kitoje vietoje, netoli senosios. Taip pat elfus panoro priglausti ir Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodas“, – džiaugėsi G.Visockis.
Darželinukų namas liko ten, kur jį vaikai ir įkurdino.
Vaikai namą skyrė ąžuolyno nykštukams
Sonia Makaveckienė
Lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ direktorė
„Mūsų vaikai lankėsi Elfų kaime, jis jiems labai patiko. Grupės „Išminčių miestelis“ šešiamečiai panoro taip pat sukurti namą elfams „Ąžuolyno nykštukai“. Jį pagamino mūsų stalius. Vasario pabaigoje namelis buvo įdėtas į vežimaitį ir nuvežtas į mišką.
Apie tai, kad kiti nameliai iškelti, girdėti neteko. Gaila, jei taip nutiko dėl to, kad kažkas niokoja gamtą.
Reikės pasikalbėti su Elfų kaimo kūrėju, galbūt ir mūsų namelį reikėtų perkelti. Norisi, kad šiuos darbus žmonės matytų, nes jie džiugina.“