Vaikštant po Ąžuolyno biblioteką akis traukia viršutiniame ketvirtame aukšte įrengtas įspūdingas stiklinis apverstos piramidės formos šviestuvas.
Dviejų metrų aukščio šviestuvu galima grožėtis per atvirą lubų angą iš trečio pastato aukšto.
Šį šviestuvą 1987 metais, kai bibliotekos pastatas Mažajame ąžuolyne buvo pastatytas, sukūrė stiklo menininkas Remigijus Kriukas. Šviestuvas sudarytas iš 4 tūkstančių 816 stiklinių vamzdelių, sukabintų 34 eilėmis.
2021 metais biblioteka buvo uždaryta rekonstrukcijai ir iš pagrindų atnaujinta.
Neliko pamiršta ir stiklinė švytinti piramidė.
Bibliotekos rekonstrukcijos projektų vadovė Madlena Kuliešienė pasakojo, kad nuo trečio aukšto grindų iki ketvirto aukšto lubų buvo pastatyti pastoliai. Ant jų į 9 metrų aukštį užlipę restauratoriai atsargiai išėmė kiekvieną stiklinį vamzdelį, vyniojo į popierių ir sukrovė į 100 dėžių.
Į Kaune esančias restauratorių dirbtuves nugabenti stikliniai vamzdeliai vėl buvo atsargiai išpakuoti.
„Kad gerai nuplautų ir išblizgintų visus vamzdelius, restauratoriai pirko pramoninę indaplovę. Džiaugėmės, kad pavyko išsaugoti visas detales, nė viena nesudužo“, – sakė M.Kuliešienė.
Labai atsakingas darbas buvo vamzdelius vėl supakuoti, atvežti į biblioteką ir sudėti taip, kaip buvo anksčiau.
Dar du įspūdingus šviestuvus galima išvysti ir Laisvės alėjoje esančioje „Vilties“ vaistinėje. Jie taip pat sudaryti iš stiklo detalių, panašių į stilizuotus varveklius.
Vaistinės savininkas Arūnas Šiaučiulis pasakojo, kad iki šiol išlikusį vaistinės interjerą 1984 metais sukūrė Jonas Maciulevičius, o šviestuvus – garsus vitražų kūrėjas dailininkas Konstantinas Šatūnas.
Deja, dėl susikaupusių dulkių šie iš daugybės stiklo detalių sukurti šviestuvai nebeįjungiami. A.Šiaučiulis sakė, kad juos išardyti, išplauti ir vėl surinkti kainuotų labai brangiai.