Kauno rajone, Akademijos miestelyje, driekiasi Kamšos botaninis-zoologinis draustinis. Jame įrengtas pažintinis takas. Šią žiemą greta jo miške apsigyveno elfai. Jų namelį galima užtikti prie link draustinio vedančių medinių laiptų.
Namelis su mažomis durimis ir langu įkurdintas prie nugriuvusio seno medžio ir išdygusių grybų voros. Greta stovi stalas, kėdė. Taip pat yra ir nuorodos, kur sukti, kad sutiktum lapę ar Santą.
Šį kūrinį iš gamtos dovanų sugalvojo ir sukūrė verslininkas Gediminas Visockis.
Akademijoje įsikūręs vyras pasakojo, kad yra finansų specialistas, bet ne vienus metus gyvendamas Danijoje dirbo gėlių versle. Grįžęs į Lietuvą taip pat jo ėmėsi, bet neseniai veiklą sustabdė. Vis dėlto kurti neįprastas kompozicijas iš augalų jam patinka.
„Neseniai susirgo sūnus. Kol sveiko, mes drauge žaidėme, kūrėme įvairius rankdarbius, bet viskas nusibodo. Tada kilo idėja pasidomėti, kas yra elfai ir kaip jie gyvena. Taip ir atsirado pirmasis elfų namas. Jam sukurti panaudotos tik natūralios medžiagos – medžio žievė, įvairios šakos, samanos, rūdijančios vielos. Visa tai einant laikui suirs ir gamtos neterš“, – pasakojo G.Visockis.
Apžiūrint namelį elfų nematyti, nes jie esą nenori pasirodyti žmonėms, bet galima pačiam fantazuoti, kurti istorijas, ką elfai veikia.
Netrukus Kamšos draustinyje atsiras ir daugiau staigmenų. G.Visockis jau kuria elfų vaikų žaidimo aikštelę, kurioje bus sūpynės, čiuožykla. Trečias kūrinys – elfo senelio daržas.
Kamšos draustinio lankytojai, pamatę pirmąjį kūrinį, liko sužavėti. Darbą pastebėjo ir Akademijos seniūnaitis Dainius Šeronas.
„Elfų namas ir man labai patiko. Kamšos draustinyje yra pažintinis takas, kurį puošia medinės skulptūros. Pamaniau, kad ir daugiau darbų, susijusių su elfais, čia galėtų atsirasti, į šią kūrybą galima įtraukti bendruomenę“, – mintimis dalijosi D.Šeronas.
Paragintas seniūnaičio G.Visockis bendruomenės narius pamokė floristikos paslapčių.
Draustinyje atsiras ir kitų Akademijos gyventojų sukurti darbai, susiję su elfais.