Kaip ir kur laikyti vasarinius drabužius: neapgalvoję nepulkite pirkti tam skirtų maišų ar dėžių

2023 m. rugsėjo 10 d. 10:04
Pirmosios rudens dienos primena, kad jau tuoj bus metas skrybėles ir basutes iškeisti į šalikus ir šiltus megztinius. Tad dabar ypač tinkamas laikas pagalvoti apie tai, kaip ir kur šaltuoju sezonu laikysite vasarinius drabužius, avalynę ar sporto reikmenis. Interjero dizainerė pataria, kaip tinkamai tą daryti, kad, šilumai sugrįžus, būtų galima greitai vėl viską rasti ir iš karto dėvėti.
Daugiau nuotraukų (7)
Kur viską sudėti?
„Visų pirma pagalvokite, kur pasidėsite vasarinį garderobą. Drabužius geriausia laikyti sausai, kambario temperatūroje, tad verčiau palikite juos namuose, užuot nešę į rūsį ar palėpę. Jei labai trūksta vietos, sezoninius drabužius ar sporto reikmenis galima laikyti po lova – tam tiks skaidraus plastiko daiktadėžės su ratukais“, – sako „Ikea“ interjero dizainerė Eimantė Nemanė.
Ko gero, sunku būtų rasti namus, kuriuose nėra spintos. Tačiau erdvę jos viduje interjero dizainerė pataria išnaudoti kuo praktiškiau.
Tai ypač svarbu, galvojant apie viršutines lentynas, kurias dažnai pamirštame, nes jas sunku pasiekti. Tačiau jos puikiai tiks laikyti dėžėms su sezoniniais drabužiais ar sporto įranga, kurios prireikia rečiau. Kai kurios daiktų laikymo dėžės būna su etikete, ant kurios galima užrašyti ir priminti sau, kas sudėta viduje.
Kokios dėžės tinkamiausios?
Drabužiams laikyti idealiai tinka kartoninės, medžiaginės ar kitos orui pralaidžios dėžės. Kad kelnės, marškinėliai ar batai jose nesusimaišytų, skirtingų rūšių drabužius dėkite į atskiras dėžes.
„Lagaminai, beje, irgi yra gera vieta drabužiams – ne tik gabenti, bet ir sandėliuoti, mat yra talpūs, o patys užima sąlyginai nedaug vietos. Jei jūsų turimas lagaminas senesnis, vidų išklokite popieriumi ir kartu su drabužiais įdėkite maišelį levandų ar gabalėlį kedro medienos, kad atbaidytų kandis“, – pataria interjero dizainerė.
Plono audinio sukneles ir kitus drabužius, kuriuos geriau laikyti pakabintus, apsaugos specialūs drabužių maišai. Kad kabant audinys neišsitampytų, interjero dizainerė drabužius pataria kabinti ant plačių medinių ar plastikinių pakabų ir vienus nuo kitų atskirti popieriumi.
„Maudymosi kostiumėlius ir smulkius vasaros sezono aksesuarus sudėti galima į plastikinius ar medžiaginius maišelius ir visus kartu laikyti dėžėje – tuomet, vėl jų prireikus, bus paprasčiau rasti“, – sako E. Nemanė.
Tuo tarpu avalynei laikyti nepamainomas sprendimas yra specialios batų dėžės. Jos padeda sutaupyti vietos, nes dėžes galima sudėti vienas ant kitų, o pro permatomą tinklelį patogu matyti, kokie batai viduje neatidarinėjant dėžių. Be to, jos atsidaro iš priekio, tad norint išsitraukti kuriuos nors batus, nereikia kilnoti visų ir sujaukti spintos.
Kaip paruošti drabužius ir aksesuarus?
Prieš išleidžiant drabužius žiemos atostogų, interjero dizainerė rekomenduoja juos išskalbti, gerai išdžiovinti ir, laisvai sulanksčius, sudėti į orui pralaidžias dėžes. Jei ruošiatės sandėliuoti basutes ar vasarinius batelius, juos taip pat kruopščiai nuvalykite, o formai išlaikyti naudokite specialius batų įdėklus.
„Plačiabryles skrybėles nuvalykite šepečiu ir laikykite apverstas dėžėse. Kad neprarastų formos, į vidų galite pridėti popieriaus“, – pataria interjero dizainerė.
rūbų spintaavalynėsezoniškumas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.