Kaip išvaikyti namuose muses: šie metodai – patikrinti per daugelį metų

2023 m. rugpjūčio 5 d. 08:25
Kenkėjai namuose – problema, su kuria dažnai susiduria daugelis namų šeimininkių. Be to, jie gali pasirodyti bet kuriuo metų laiku – tam yra pakankamai priežasčių.
Daugiau nuotraukų (2)
Lengviau užkirsti kelią jų atsiradimui nei atsikratyti tokių kenkėjų, tačiau išsiaiškinkime, kas geriausiai padeda atsikratyti musių.
Šiltuoju metų laiku bute dažniausiai aptinkamos mažos muselės.
Kartais žmonės juos painioja su musėmis ir net uodais, tačiau norint pasirinkti veiksmingą repelentą nuo vabzdžių, reikia suprasti jų rūšį.
Vaisinės (vaisinės, virtuvinės) muselės – tos, kurios sukasi virš maisto produktų ir į namus patenka per gyvūnų plaukus.
Jie taip pat mėgsta puvimo ir saldžius kvapus, todėl apsigyvena ant vaisių, dėmių nuo išsiliejusio jogurto ar vyno. Jos nėra pavojingos žmogui, tačiau jei valgysite vaisius su tokia musele, galite patirti virškinimo trakto sutrikimų.
Šlapias dirvožemis yra ideali vieta kiaušinėliams dėti, o pačios muselės į butą patenka per šiukšlių lataką, ventiliacijos sistemą ir atvirus langus.
Muselės nelaikomos pavojingomis žmogui, bet sukelia diskomfortą ir pasibjaurėjimą. Jei neplanuojate turėti tokios kaimynystės, geriausia jau dabar sužinoti, kaip jų atsikratyti.
Kaip atsikratyti musių namuose – patarimai
Nepamirškite, kad karštuoju metų laiku palikti maisto ant stalo labai nerekomenduojama. Musės gerai jaučiasi 20–25 °C temperatūroje ir mėgsta drėgmę, todėl venkite, kad kambaryje būtų drėgna.
Butelių gaudyklė
Idealus variantas – vilioti vabzdžius pernokusiais obuoliais, kriaušėmis ir bananais, saldžiu likeriu, medumi ar kompotu, esančiu atidaryto plastikinio butelio dugne. Kai musės įskrenda, uždarykite buteliuką ir išmeskite.
Actas ir muilas
Paimkite stiklinį indelį, pripilkite į jį 1,4 ml vandens, įpilkite šaukštą obuolių acto ir šaukštelį indų ploviklio (arba skysto muilo). Tirpalą suplakite šakute ir palikite stiklainyje – vabzdžiai susigundys acto kvapu, o muilas neleis jiems išskristi.
Maisto folija
Jums reikės bet kokio indo, į kurį galite supilti saldųjį masalą pagal pirmąjį metodą arba actą ir muilą. Ant viršaus ištieskite maistinę plėvelę ir dantų krapštuku padarykite joje skylutes. Taip sukursite spąstus, iš kurių vabzdžiai negalės ištrūkti.
Svarbu: nepalikite gaudyklės ilgiau nei vienai dienai ir nestatykite jos prie atvirų langų, nes galite pritraukti vabzdžių iš gatvės.
Augalinės sudedamosios dalys
Vaisinės kandys bijo pelyno kvapo, todėl galite parsinešti augalą namo ir paskleisti jį po butą. Jei pelyno nėra, gali padėti kamparo aliejus, kurio kelis lašus reikia pašildyti ir palikti būste.
Alternatyvios kovos su tokiais vabzdžiais priemonės yra bazilikas, rozmarinas, citrininis čiobrelis, gvazdikėliai ir mėtos.
Iš jų gaminama tinktūra – žoleles sumaišykite su 0,5 l verdančio vandens, išmaišykite, palaikykite, atvėsinkite ir perkoškite per marlę.
Pabaigoje įpilkite 1 valgomąjį šaukštą degtinės arba alkoholio. Paruoštą tirpalą užpurkškite ant buto paviršių.
Lipnios juostos
Tai klasikinis metodas, aktyviai naudojamas uodams ir musėms naikinti, tačiau tinka ir mažesniems kenkėjams naikinti.
Paruoštas lipnias juosteles padėkite netoli musių gyvenamosios vietos, tačiau nepamirškite – vabzdžiams išnykus, sugedusį maistą ar pūvančias gėles reikia išmesti, kad nesulauktumėte naujų „kambario draugų“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.