Vienas ekspertas papasakojo, kaip natūraliai atgrasyti šliužus. Yra žinoma, kad šliužai ėda beveik viską, kas yra žalia sode. Tiesą sakant, sode beveik nėra nieko, ko jie nevalgytų. liužai yra ypač pavojingi lapinėms augalų dalims, stiebams ir sodinukams, todėl jie dažnai ryja jaunus, augančius augalus.
Taip pat žinoma, kad jie valgo prinokusius vaisius, nes išskiria natūralią cheminę medžiagą, vadinamą etilenu, kuri šiuos kenkėjus ypač traukia.
Siekdamas nenaudoti atšiaurių pesticidų, „Just Pure Gardening“ įkūrėjas Reece'as Robinsas pasidalijo keliais veiksmingais šliužų naikinimo būdais, kurių vienas užtikrins, kad šie kenkėjai nepatektų ant sodo augalų, rašo „Express“.
Naudokite varį
Šis metalas žinomas kaip „natūralus šliužų repelentas“. Ekspertas paaiškino, kad kai šliužai liečiasi su variu, tai sukelia „reakciją, panašią į elektros šoką“.
Šis šokas juos atbaido, todėl jie greitai apsisuks.
Kad šliužų nepatektų, sodininkai gali naudoti varinę juostą arba tinklelį, kad sukurtų barjerą aplink savo augalus ar sodo lysves. Vario juosteles ir tinklelius parduoda dauguma smulkių buitinių ir ūkinių prekių parduotuvių.
Naudokite dygliuotas krūmų šakas
Kadangi šliužai linkę „vengti spyglių“, R. Robinsas pasiūlė sodininkams juos naudoti vietoje užtvaros, kad šie kenkėjai nepasiektų augalų: „Pjaudami dygliuotas šakas ir pastatydami jas aplink augalus kaip užtvarą, galite atgrasyti šliužus, nes jie negali patekti prie jūsų augalų.“
Naudokite susmulkintą kiaušinio lukšto barjerą
Panašiai kaip augalai su dygliuotomis šakomis, aštrūs kiaušinių lukštų kraštai puikiai atgraso, kad šliužai nepatektų į sodą. Lukštais jiems sunku keliauti, todėl tai veiksminga kaip natūrali atgrasymo priemonė.
Ekspertas sakė: „Kiaušinių lukštai yra natūralus barjeras šliužams, nes dantyti kraštai nėra pati maloniausia vieta jiems slysti. Pabarstykite kiaušinių lukštų aplink augalus, kuriuos norite palikti apsaugoti“.
Išnaudokite augalus savo naudai
Augalai gali būti „natūrali atgrasymo priemonė“ nuo šliužų, nes yra tam tikrų augalų, tokių kaip pelynas, pankoliai, anyžiai ir rozmarinai, kurie skleidžia kvapus, atbaidančius šiuos kenkėjus.
Be to, šliužai linkę „vengti“ bet kokio tipo augalų, kurių lapija yra „neryški arba pūkuota“.
„Netikras grobis“
Sodininkai gali palikti senų salotų lapų krūvą drėgname sodo pavėsyje, kad išviliotų šliužus.
Kai jie susirenka prie maisto šaltinio, sodininkai gali juos perkelti iš savo sodo.
Galima sodinti ir jaukų augalus. Tai yra augalai, kurie sodininkams nerūpi ir kuriuos jie pasodina savo sodo pakraštyje, kad pritrauktų šliužus nuo tikrojo sodo, pavyzdžiui, jei reikia apsaugoti tam tikrą augalų pasėlį.