Galbūt per mažai drėgmės, o gal kaip tik perlaistėte pomidorus? Ir vienu, ir kitu atveju augalas būtent taip gali sureaguoti. Tik jei per karščius pritrūko drėgmės, lapai geltonuoja, o jei drėgmės perteklius – ant žalių lapų atsiranda geltonos dėmės.
Galbūt pomidorai serga ir jiems verkiant trūksta mineralų ir mikroelementų – kalio ir azoto. Čia būtina augalus skubiai patręšti.
Apžiūrėkite, ar kenkėjai nepažeidė pomidoro šaknų, o gal ir patys netyčia jas pažeidėte. Pažeidus pomidorus mechaniškai, lapai pagelsta, nes augalas visas jėgas atiduoda papildomų šaknų formavimuisi. Šaknys atsigaus – lapai sužaliuos.
Lapai gali pagelsti, jei pomidorams yra per šalta.
Kartais lapai pradeda riestis – tai reiškia, kad greičiausiai pomidorui trūksta mineralų, todėl nepamirškite laiku jų petiekti.
Jei lapai auga netolygiai ir pradeda riestis arba rudeniop ima staigiai augti, o visa lapų plokštelė tarsi išsigimsta, todėl lapai ir susiraito.
Taip pat lapai gali susisukti, jei juos aplimpa erkutės ar amarai. Kenksmingus vabzdžius išnaikinsite kas 5 dienas palaistydami svogūnų lukštų nuoviru.
Jei pomidorai auga lauke ir kelias savaitės nesiliovė lietūs, nustojus lyti, skubėkite tręšti augalus. Užpildykite 1/3 kibiro vištų mėšlu, užpilkite vandeniu, įpilkite stiklinę pelenų. Tada po kiekvienu augalu pilkite litrą šių trąšų.
Parengta pagal www.lyubimaya.pro