Izoliuokite erdvę nuo šviesos
Vienas iš būdų neperkaisti namuose yra vengti saulės. O, pasak interjero dizainerės, lengviausia tai padaryti ant langų pakabinus storas, šviesos nepraleidžiančias užuolaidas.
„Užuolaidos ir žaliuzės padeda palaikyti malonią temperatūrą namuose. Kuo storesnės užuolaidos, tuo geriau jos sulaiko saulės spindulius, o keletas skirtingų audinių sluoksnių gali sukurti reikiamą karščio barjerą. Dvigubos plisuotos žaliuzės taip pat yra puikus pasirinkimas – jose esantis oro tarpas sukuria šilumą izoliuojantį barjerą tarp lango ir patalpos,“ – sako IKEA Interjero dizaino skyriaus vadovė Eimantė Nemanė.
Jei jūsų langai yra toje pusėje, kur saulė šviečia nuo ryto iki vidurdienio, ji pataria užuolaidas palikti užtrauktas, kad saulė nepatektų į namus ir jų neprišildytų. Tai svarbu atminti ir tada, kai namuose nebūnate: išeinate į darbą ar vykstate atostogų.
Interjero dizainerė priduria, kad saulės šviesą sugeria ir augalai. „Jei vazoninius augalus laikote kambario centre, ant grindų ar augalų stovų, apsvarstykite galimybę perkelti dalį jų ant palangių, kad saulės spinduliai tektų augalams, o ne namams. Jei užuolaidos ar žaliuzės nėra jums tinkamas būdas atvėsinti namus, darbui ar kitoms veikloms namuose rinkitės mažiausiai saulės pasiekiamą kampelį – tokį galite susikurti ir patys, dalį kambario atskyrę užuolaidomis, širmomis ar sienelėmis“, – vardija E. Nemanė.
Temperatūrą palaikantys patalynės užvalkalai
Karštis trukdo išsimiegoti? Interjero dizainerė turi ką patarti ir šiuo klausimu. Pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį, yra jūsų patalynės užvalkalų sudėtis.
„Norėdami patogiai jaustis naktį, rinkitės natūralius pluoštus. Patalynės užvalkalai iš medvilnės, viskozės, lajocelio sugeria ir išgarina drėgmę, todėl temperatūra miegant išlieka tolygi. Lininiai užvalkalai yra itin pralaidūs orui ir šilumai, tad miegodami po jais žiemą nesušalsite, o vasarą neperkaisite“, – sako interjero dizainerė.
Ji taip pat priduria, kad kontroliuoti temperatūrą miego metu padeda ir čiužinio bei pagalvių apsaugos. „Yra čiužinio apsaugų, kurios maloniai vėsina, kad miegodami naktį nekaistumėte. Taip pat – ergonominių pagalvių, kurių viena pusė aptraukta vėsinančiu audiniu“, – komentuoja E. Nemanė.
Išradingi vėsinimosi būdai
Ko gero, visi turime savų triukų, padedančių neperkaisti karštomis dienomis.
„Kai namuose karšta, svarbu reguliariai vėsintis ir drėkintis. Į stiklinę su ledukais įsipilkite šviežiai spaustų citrinų sulčių, įberkite uogų, įdėkite kelis mėtų lapelius, atsipalaiduokite ir mėgaukitės. Arba pripildykite purkštuką ledinio vandens su agurkų griežinėliais – vos pajutę, kad darosi karšta, galėsite apsipurkšti veidą gaivia dulksna ir kartoti tai taip dažnai, kaip norėsis“, – sako E. Nemanė.
Ji priduria, kad ledo kubelius galima naudoti ne tik ruošiant gėrimus. Visada turėkite jų šaldiklyje, kad karštomis dienomis galėtumėte suberti į dubenį ir greitai atšaldyti jame sultis, vandenį ar rankšluostį, kuriuo vėliau atsigaivinsite patys. „Ir tai dar ne viskas – sudėję ledukus į užspaudžiamus maišelius ir pripildę jais gilų krepšį, galite susikurti maloniai šaldančią vonelę. Tiesiog atsisėskite ir panardinkite pėdas – tikra atgaiva ir jokios netvarkos“, – pataria interjero dizainerė.