Šis darbas vasaros savaitgaliais tampa privalomu: pataria, kaip jį pasilengvinti

2023 m. gegužės 26 d. 12:48
Pamažu įsibėgėjant šiltajam sezonui, sparčiau atgijo pievos bei kitos žaliosios erdvės. Sodybų ir privačių namų šeimininkai vis dažniau į savaitgalio planų sąrašą įtraukia žolės pjovimo darbus.
Daugiau nuotraukų (2)
Bendrovės „Ekonovus“ padalinio vadovas Darius Šlapikas juokauja, kad ir savoje aplinkoje girdi ne vieną istoriją, kaip prieš savaitgalį atsidūstama, žinant, jog laukia žolės pjovimo darbai sodyboje ar šalia privataus namo.
Anot jo, šiam darbui labai svarbu pasirinkti tinkamą techniką, kuri priklauso, nuo planuojamo pjauti ploto – jeigu teritorija didesnė gali būti naudingas traktoriukas, mažesnei – pravers ir mažesnė stumiama ar nešiojamoji žoliapjovė.
Ekspertas primena, kad tais atvejais, kai žolė trumpa, ją galima palikti pievose, tačiau, kai pjaunama žolė yra ilgesnė, likučius rekomenduojama surinkti ir kompostuoti arba pristatyti į žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles, kurias galite rasti visoje Lietuvoje.
Nors kol kas orai dar nelepina karščiais, bet vidurvasarį, įsivyravus sausesnėms dienoms, pievas ar vejas gali prireikti laistyti papildomai.
Roges ruošk vasarą
Bendrovės ekspertas sako, kad dar prieš žolės pjovimo sezono pradžią, ruošiamasi šiems darbams, patikrinama ir paruošiama technika, kartu su savivaldybėmis aptariami darbai ir sudėliojami pagrindiniai prioritetai.
Įmonė žolės pjovimo darbams naudoja įvairaus dydžio, mulčiuojančius ir surenkančius žolę, traktorius, nešiojamąsias žoliapjoves, savaeiges vejapjoves bei žolės nupūtimo įrenginius.
„Žolė pjaunama atsižvelgiant į jos numatytą aukštį. Miesto teritorijos įprastai būna suskirstytos į zonas, kurių pjovimo dažnumas priklauso nuo šio rodiklio. Įprastai mieste žolė pradedama pjauti nuo pagrindinės gatvės ir įvažiavimo į miestą. Pirmumas skiriamas dažniausiai pjaunamiems plotams“, – paaiškina Kauno padalinio vadovas D. Šlapikas.
Nupjauta žolė miestuose yra paliekama, išskyrus tam tikras išimtines teritorijas, pavyzdžiui, reprezentatyviose miesto erdvėse, kur svarbu preciziškas vaizdas. Esant poreikiui, bendrovė pasitelkia turimą žolės surinkimo techniką.
Kaip pastebi D. Šlapikas, darbų eigai įtakos turi ir oro temperatūra bei krituliai. „Kadangi pjauname didelius plotus, esant aukštesnei temperatūrai, darbuotojams skiriami plotai, esantys pavėsyje (pavyzdžiui, parkai). Lietus taip pat turi įtakos žolės pjovimui, negalime įvažiuoti į kai kuriuos plotus, šlapią žolę sunku nupūsti nuo šaligatvių, todėl kartais planus tenka koreguoti“, – pastebi bendrovės ekspertas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.